Endokrinolog radí: přestaňte počítat kalorie a ovládněte tukové buňky. Vyhrajte jeho knihu Máte stále hlad?

David S. Ludwig, MD, PhD, je praktikující endokrinolog, badatel a profesor na Harvardu. Řídí také v bostonské nemocnici New Balance Foundation Obesity Prevention Center. Jeho výzkum zkoumá, jak strava ovlivňuje hormony, metabolismus, tělesnou hmotnost a duševní pohodu. Magazín Time ho nazval „bojovníkem proti obezitě“, a to kvůli jeho veřejným aktivitám za lepší stravování.

V naší soutěži vám nabízíme možnost vyhrát jeden ze tří výtisků knihy Máte stále hlad?

Soutěž končí 14. prosince 2017.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství JOTA.

ANOTACE knihy Máte stále hlad?

Expert a bojovník proti obezitě přepisuje pravidla hubnutí, diet a zdravíZapomeňte na vše, co jste se učili o držení diet. Známý endokrinolog dr. David Ludwig vysvětluje v knize Máte stále hlad?, proč tradiční diety nefungují, a ukazuje nový radikální plán, který vám pomůže zhubnout bez hladovění, zlepšit zdraví a cítit se báječně.

Více než dvě desetiletí stál dr. Ludwig v čele výzkumu kontroly hmotnosti. Jeho průkopnické studie ukazují, že naše tukové buňky nerostou v důsledku přejídání. Je to přesně naopak – tukové buňky byly naprogramovány k růstu, což nás vede k tomu, abychom se přejídali.
O tom, kolik kil přiberete, nebo ztratíte, tedy rozhodují tukové buňky. Nízkotučné diety pracují proti vám, protože tukové buňky hromadí více kalorií pro sebe a jen málo jich ponechávají pro zbytek těla. Tento „hladový tuk“ rozjíždí nebezpečný řetězec reakcí, které způsobují, že se cítíte nevyrovnaně a vyhladověle a váš metabolismus se zpomaluje. Když ale kalorie omezíte, situaci ještě zhoršíte, protože vyvstane boj mezi vaší myslí a metabolismem. Takže nakonec přiberete, i když jste chtěli zhubnout.

Expert a „válečník proti obezitě“ přepisuje pravidla týkající se hmotnostního úbytku, diet a zdraví.

Nakladatelství JOTA, 348 Kč

Přečtěte si ukázku z knihy.

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek, podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: v Bostonu

Výherci: Petra Šujanová, Jitka Chemišincová, Petr Bleha

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: