Myslíte, že když nemáte sportovní talent, nemůžete okolo padesátky začít běhat? Zuzana Součková vyvrací tento fakt a napsala o tom knížku Deník běžkyně v nejlepších letech aneb Co vám o běhání nikdo neřekne, kterou vám nabízíme v soutěži.

Soutěžit o jeden ze tří výtisků této knihy můžete do 24. dubna 2016.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Mladá fronta.

Anotace:

denik-bezkyne-v-nejlepsich-letechNikdy jsem nevěřila, že dokážu doběhnout dál než na roh naší ulice. Je možné, aby ženská, která nedostala do vínku sportovní talent, začala před padesátkou, ve věku, kdy její vrstevnice končí, běhat?
Dnes, několik let po padesátce, vím, že to dokážu. Na svém kontě mám nejen půlmaratony, maratony, 24hodinové běhy, ale i terénní triatlony a horské běhy. Dokazuji tím svému okolí, že všechno jde, když se chce. Věk je jenom číslo a všechno je to v hlavě.
Po celý jeden rok jsem zapisovala formou deníku svá běžecká dobrodružství, své myšlenky, niterné pocity, vnitřní monology, pochybnosti o sobě i o svém konání. Radosti a strasti na trati běžecké i životní. V knize nehledejte tréninkové plány, ale určitě v ní najdete myšlenky, které zastihnou občas každého z nás, emoce, které nejsou nikomu cizí, možnost ztotožnit se. Doufám, že vás pobaví, rozesměje, přinese radost i motivaci.
Podařilo se mi splnit cíl, který jsem na začátku roku vyslovila, a to uběhnout v jednom roce tisíc mil? Co jsem v onom roce prožila, co mě dostalo na kolena, co mě rozesmálo či rozplakalo? A naopak, co mi pomohlo překonat trable všedních dnů?
To všechno, a ještě mnohem víc, se dozvíte v mé knize. Pro své čtenáře jsem do ní zapsala i recepty na jídla, která jsou nejen pro běžce více než vhodná.

Nakladatel: Mladá fronta, 248 str., vázaná, 269 Kč

UKÁZKA Z KNIHY:

Úterý

Váha si dělá, co chce. To půlkilo, které mi uprostřed měsíce chybělo, se vrátilo zpátky. Přece není možné, že jsem za celý měsíc nezhubla. Takže pořád šedesát.

Březnová kilometráž se únorové vzdálila jen trochu. I s bolestí, která se nečekaně objevila, jsem naběhala 168 kilometrů. Slušný výkon. Zatím se mi daří každý měsíc uběhnout alespoň jeden půlmaraton. Přesto mi jeden známý běžec řekl, že je to málo. Pche! A jiný se mě zeptal, proč běhám, když nezaběhnu desítku za čtyřicet (minut). Nedokázala jsem odpovědět a jen tupě zírala.

(Str. 64)

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Lizzy Hawkerová

Výherci: Lenka Hejduková, Zuzana Frömlová, Růžena Holcová

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: