Nakladatelství Noxi právě vydalo další zajímavou knihu od uznávané oblíbené autorky a propagátorky fenoménu zeleného smoothie, Victorie Boutenko. Kromě receptů a jejích odborných rad nabízí tento titul také návod, jak změnit svůj životní styl – formou léčebné kůry založené nejen na zdravé stravě, ale i na pozitivním přístupu ke svému tělu i duši.

Zelené smoothie - 7-denní detox CZ-2DMy vám nyní nabízíme možnost vyhrát jeden ze tří výtisků knih Viktorie Boutenko Zelené smoothie 7-denní detox. Soutěžit můžete do 16. února 2016.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství NOXI.

Anotace:

Tato kniha v sobě spojuje léčivou sílu zelených rostlin, chutné nové recepty i návod na 7-denní detox. Zelené smoothie 7-denní detox potěší zkušeného vyznavače smoothie stejně jako začátečníka. Obsahuje základní informace, ale i detailní fakta o potenciálu zelených rostlin, analýzách pitné vody a živinách potřebných pro život. Kniha je podpořena zkušenostmi lidí z Boutenkových workshopů a zahrnuje rady a informace o výživě a recepty na 7-denní detox.

Nakladatel: Noxi, z anglického originálu Green Smoothie Retreat: A 7-Day Plan to Detox and Revitalize at Home preložila Kateřina Orlová, 249 Kč.

Ukázka z knihy:

Kritické myšlení

Abys poznal sám sebe, musíš samostatně myslet.

SOKRATES

Bez schopnosti kritického myšlení se člověk těší pevnému zdraví s mnohem menší pravděpodobností. Jistě, každý jednou za čas potřebuje radu a pomoc zdravotníků, ráda bych ale zdůraznila, že jste to vy, kdo se musí vědomě podílet na nejdůležitějších rozhodnutích týkajících se vlastního zdraví, protože pocit štěstí a spokojenosti patří v životě k nejvyšším prioritám. Když si například kupujete auto, nikdy byste nenechali výběr na prodavači. Dovedu si představit, že kdyby měl prodávající možnost rozhodovat za zákazníky, všichni bychom jezdili v porsche a lamborghini a topili se v dluzích. Když se však rozhodujete pro koupi vozu, nejprve si zjistíte všechny dostupné informace o automobilech, které přicházejí v úvahu, a teprve potom si vyberete. Pokud se náhodou rozhodnete špatně, není to přes veškeré nepříjemné problémy fatální chyba, neboť zakoupené auto vždycky můžete nahradit jiným, vhodnějším vozidlem. Jiný život nebo jiné tělo si však nekoupíte. Život je jedinečný, a tudíž penězi nezaplatitelný, a zdraví je drahocenné. Vaše zdraví je jen vaše a nikoho jiného. Vy sami jste tedy za ně zodpovědní, a než dáte souhlas s tou či onou léčebnou metodou, významně vám pomohou znalosti základních principů týkajících se zdraví. Většina lidí má dnes v telefonu fotoaparát, avšak pouze fotografové, kteří rozumějí fyzikálním zákonům odrazu a optiky, dokážou vytvořit mistrovské dílo. Obdobně jestliže porozumíte základním principům přírodního léčení, můžete význačně zlepšit svůj zdravotní stav. Doporučuji vám, abyste si za domácí úkol přečetli v této a dalších knihách o hlavních zásadách jak získat zdravé a krásné tělo, abyste dokázali více dbát o své zdraví a žít déle a zdravě. Pro pochopení těchto principů je zásadní kritické myšlení. Jinak byste jen stěží pronikli do pravé podstaty takzvaných degenerativních onemocnění a léčili tudíž příznaky místo samotné nemoci. Vzali byste si například aspirin při každé bolesti hlavy, horečce či jiné obtíži. Uplatníte-li však kritické myšlení, uvědomíte si, že bolest hlavy není způsobena nedostatkem aspirinu, ale je výsledkem určitého narušení přirozených pochodů v organismu. Přesto každý pátý respondent uvedl, že v roce 2006 užíval denně aspirin1. Jestliže jasně neporozumíte funkcím lidského těla, možná vám připadá samozřejmé užívat spoustu prášků, ale zdá se vám nenormální spojovat diabetes s nedostatkem pohybu nebo vyrážku s procesem detoxikace. Pokud se však seznámíte s přirozeným přístupem ke zdraví, pochopíte, že pouze odstranění příčiny může zajistit skutečné vyléčení degenerativního onemocnění. Později v knize budeme hovořit o dvou hlavních příčinách většiny zdravotních problémů.

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Sokrates

Výherci: Pavla Drdlová, Kateřina Pavlásková, Zuzana Frömlová

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: