Nakladatelství NOXI přináší sérii knih podle úspěšných TED přednášek. Jako další uvádí titul Umění ticha Pico Iyera, který vás naučí ponořit se do ticha a užít si ho.
Novinář Pico Iyer tráví život cestováním po celém světě – od Velikonočních ostrovů přes Etiopii, Kubu až po Kátmándú – a reportážemi ze svých cest. Ve své knížce se poněkud překvapivě věnuje radosti z poklidu a ticha, na které ho upozornil světoznámý písničkář Leonard Cohen. Inspirovaný jím, ale i Gándhím, Proustem či Emily Dickinsonovou se rozhodl cestovat nikam a najít tak svou vnitřní rovnováhu.

Soutěžit o jeden ze tří výtisků této knihy můžete do 21. května 2016.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství NOXI.

Anotace:
Umění tichaPřečtěte si nečekané vyznání známého novináře o tom, že klid může být jedinečným dobrodružstvím. Ponořte se do ticha a objevte nový vztah k světu tím, že se od něj odstřihnete.
„Když mi bylo 29 let, rozhodl jsem se přetvořit celičký svůj život tak, že nepůjdu nikam. Jednoho večera jsem se vracel z kanceláře, bylo už po půlnoci, seděl jsem v taxíku, jeli jsme přes Times Square, a já si náhle uvědomil, že spěchám všude možně tak moc, že už nikdy nedoženu svůj vlastní život,“ vypráví ve své přednášce Pico Iyer o chvíli, kdy si uvědomil, jak prospěšné pro něj bude vnést trochu klidu do svého hektického života.
Kniha Umění ticha vychází v nakladatelství NOXI v sérii TED knihy. Jak už název napovídá, tyto knihy navazují na TED přednášky. Osmnáctiminutové příspěvky mohou vyvolat zájem o téma, ale při většině z nich chce jít posluchač ještě dále a vyslechnout si příběh celý. Proto vznikla tato knižní řada. TED knihy jsou dost dlouhé na to, abyste objevili silné a nové myšlenky, ale tak krátké, aby se daly přečíst na jedno posezení. Od září 2014 vychází zajímavé a inovativní tituly, věnující se tématům od architektury, byznysu přes vesmírnou turistiku či lásku – edice je tedy vhodná po každého, kdo se rád dozví něco nového.
TED přednášku „The Art of Stillness“, která inspirovala vznik knihy Umění ticha, najdete zde.
TED je nezisková iniciativa, jejímž cílem je sdílení podnětných nápadů a příběhů ve formě krátkých a úderných přednášek. TED byl poprvé pořádán v roce 1984 jako konference o technologiích, zábavě a designu, dnes se věnuje řadě témat ve více než 100 jazycích. V průběhu času vznikly samostatně organizované události TEDx, které pomáhají lidem po celém světě sdílet vědomosti. Konají se také v České republice a na Slovensku.

Vydává Noxi, 96 stran, doporučená cena 279 Kč

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: