V jedné z posledních soutěží tohoto roku můžete vyhrát titul Chantal Sandionové Raw pro začátečníky. Kniha přináší zajímavé informace o nejstarším způsobu lidského stravování. Syrovou stravu představuje v novém, barevném a poutavém světle. Kromě informací, výhod a zdravotních účinků raw obsahuje kniha mnoho chutných receptů.

Soutěžit o jeden ze tří výtisků můžete do 10. prosince 2015.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství NOXI.

Anotace:
raw-pro-zacatecnikyKdo se stravuje převážně syrovou stravou, vychutná nejen nejbáječnější rozmanitost ovoce, zeleniny, ořechů a klíčků. Dělá tím taky pro tělo a duši něco opravdu dobrého.

V TÉTO KNÍŽCE NAJDETE
Důležité základní informace k stravování syrovou stravou: zdravotní efekty, podstatné živiny, optimální sestavení jídelníčku, vyzkoušené kuchyňské pomocníky.
o Přesné plány pro detoxikaci a program životního stylu k snadnému začátku: Jeden týden se mírně detoxikovat a podle přání program prodloužit o další dva týdny se syrovou stravou.
Spoustu receptů pro všední den stejně jako pro svátky: Pestrý výběr sladkých a chutných nápadů pro celý den. Dík dvoutřetinovému pravidlu se smí taky občas sníst něco uvařeného.

Nakladatel NOXI, z originálu Rohkost für Einsteiger přeložila Jana Pecharová, 279 Kč

Ukázka z knihy:

Anti-aging díky antioxidantům

Antioxidanty jsou naší endogenní obranou proti volným radikálům. Ty vznikají v oxidačních procesech a představují pro nás do té míry nebezpečí, že vyvolávají řetězovou reakci, při které mohou být poškozeny i základní buněčné komponenty jako DNA nebo buněčné membrány. Volné radikály jsou tak bezděčnými motory stárnutí na buněčné úrovni, a proto nežádoucí. Nikde nejsou antioxidanty, které tyto procesy efektivně blokují, v tak vysoké rozmanitosti a koncentraci jako v čerstvém ovoci a zelenině, jakož i v ořeších, semenech, obilí a luštěninách – a to je esence syrové stravy. Bobule jsou v tom neporazitelní šampioni. Už jen 20 gramů sušených bobulí goji, méně než hrst, dodává doporučené denní nejmenší množství antioxidantů. Avšak i méně exotické plody jako švestky, rozinky nebo borůvky porazí ve svém působení proti stárnutí (anti-aging) každý kosmetický prostředek. Do dnešního dne nejobsáhlejší studie amerického zemědělského ministerstva o antioxidantech v potravinách došla v roce 2004 k prostě vypadajícímu nálezu: „Konečným výsledkem je: Jezte více ovoce a zeleniny.“ A právě o to jde v dobrodružství se syrovou stravou – vidět a vnímat i krásu toho, co jíme.

Zhubnout jako samo sebou

I to vás tu očekává: Syrová strava je jednou z nejpřirozenějších cest k ideální váze. Umožňuje nám úbytek na váze v souladu s naším tělem, a ne v boji s ním. Protože čím přirozeněji se stravujeme, tím přirozenější je forma, kterou naše tělo přijímá. Se syrovou stravou ztratíme přebytečná kila takřka automaticky. Počítání kalorií přitom není nutné. Místo toho stojí na prvním místě to, co má být vlastně kaloriemi měřeno: výživná hodnota. Jak diety, při nichž se na krátkou dobu mnohého musíte zříct, tak i přemíra junk food (neformální označení potravin s vysokou kalorickou a nízkou výživovou hodnotou) dodávají našemu tělu jen minimum esenciálních živin.

Lákavá rozmanitost

Hubnout se syrovou stravou neznamená jen mrkev a celer! A taky to neznamená, že musíte ráno, v poledne a večer jíst salát. Naopak: pravděpodobně vás udiví, jak velká rozmanitost je se syrovou stravou možná. Můžete dokonce vyzkoušet zmrzlinu nebo kuchyňské recepty ze syrové stravy, dezerty jsou taky při hubnutí povoleny. Právě s nimi se naučíte vychutnávat přirozené látky v syrové stravě. Protože jen s požitkem se natrvalo zbavíte přebytečných kil.

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: jezte více ovoce a zeleniny

Výherci: Klára Peřinová, Jiří Středulinský, Jaroslav Franče
Upozornění: výhry budou dodány ve druhé polovině ledna.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: