Dosud nezveřejněný příběh umělecké designérky Clary Wolcottové vypráví kniha Echo Heronové Poledne u Tiffanyho. Právě jeden ze tří výtisků tohoto titulu můžete vyhrát v naší soutěži.

Soutěžit můžete do 2. března 2016.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora.

Anotace:
poledne-u-tiffanyho

V létě 1888 vstoupila do manhattanské kanceláře slavného Louise Tiffanyho kurážná mladá umělkyně Clara Wolcottová, aby jej požádala o místo designérky.
Celá léta zůstávala její role v mnohamilionové Tiffanyho říši skleněné krásy jedním z nejstřeženějších tajemství. Tajemstvím tak výbušným, že když bylo odhaleno, mezinárodní umělecký svět úžasem jen zalapal po dechu.

Tiffanyho proslulé lampy, velkolepá mozaiková okna a tisíce dalších nádherných předmětů totiž vůbec nejsou jeho vlastním dílem, jak byl celý svět donedávna přesvědčený. Věřili bychom tomu všichni dodnes, kdyby Clařin hlas po více než sto letech nezazněl z nečekaně nalezených dopisů…

„Když se dívám na okna, mozaiky a lampy, které vytvořila má sestra, vidím v nich její duši. Vždy jsem Claru považovala za jednu z Bohem vyvolených. Dostalo se nám požehnání žít v její společnosti a kráčet v jejím světle. Její památka je hvězdou, která nám bude zářit do konce našich dnů.“
– Emily Wolcottová, 1944

Vydala Metafora, překlad: Blanka Petáková, 454 str., 399 Kč

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Adele Monsarratová

Výherci: Hana Jedličková, Antonín Moos, Filip Masri

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: