Vyhrajte jeden ze tří výtisků knihy Petra Rysky, jejímž prostřednictvím vás provede po netradičních místech a zákoutích našeho hlavního města. Titul Praha neznámá právě vydala Grada.

Soutěžit o jeden ze tří výtisků této knihy můžete do 24. června 2016.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Grada.

Anotace:

praha-neznamaProjděte se po netradičních místech a zákoutích hlavního města. Společně s autorem zhlédnete zašlou slávu Barrandovských teras nebo zavítáte do „Zlaté uličky“ ve Střešovičkách, kde vás nečekají davy turistů ani nemusíte platit vstupné. Uvítá vás malebný Nový Svět i chudinská kolonie Na Slatinách. Odpočinout si můžete v lázeňském letovisku v Klánovicích nebo v Bohnicích, které vás překvapí pestrostí památek a množstvím tajuplných míst. Krásnou přírodu navštívíte v Hostavicích a prohlédnete si také luxusní Ořechovku nebo Starou Hostivař.
„Obejít široký okraj města není jen turistika; je to tak trochu výzkum neznámých oblastí. Mnoho Pražáků zná řekněme Tatry jako své boty; daleko méně je těch, kteří prozkoumali Vackov nebo Butovice… Obyvatel Letné se dostane k Olšanům leda při svém vlastním pohřbu, zatímco obyvatel Královských Vinohrad zavítá spíše do Alžíru než do Petrské čtvrti.“ Karel Čapek, Obrázky z domova

Nakladatel: Grada, 232 str., paperback, 399 Kč

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: 20. století české architektury, Architekti CZ, Architektura, Hrady Čech a Moravy….

Výherci: Kateřina Hrubá, Jiří Středulinský, Miroslava Vopasková

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: