Hygge je šťastný způsob života, který spočívá v prostém bytí. Kdo jiný by měl být autorem knihy o hygge než ředitel Institutu pro výzkum štěstí, Meik Wiking. Meik také patří mezi zakládající členy Latinskoamerické sítě pro politiku pohody a kvality života. Výsledky výzkumu byly zveřejněny ve více než 500 různých médií včetně The Washington Post, BBC, Huffington Post, The Times, The Guardian a mnoha dalších. Přednáší po celém světě, mj. se zúčastnil také konference TEDx. Jeho knihu Hygge u nás vydalo Nakladatelství Jota a vy nyní můžete soutěžit o jeden ze tří výtisků.

Meik Wiking vychází z psychologického výzkumu, který ukazuje, že harmonické vztahy a čas trávený s blízkými, jedením a odpočíváním jsou těmi největšími spouštěči štěstí.
Elle

Soutěž končí 5. května 2017.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství JOTA (www.jota.cz)

ANOTACE:

Hygge - Prostě šťastný způsob životaProč jsou Dánové nejšťastnějšími lidmi na světě? Odpovědí je hygge, říká Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani.

Hygge je pocit, který zažíváte během bouřky, když jste v pohodlných ponožkách schoulení na pohovce, přikrytí měkkou dekou. Je to ten pocit, když u stolu osvětleném svíčkami společně se svými milovanými jíte své oblíbené jídlo a povídáte si. Je to pocit, který se vás zmocní, když se s šálkem oblíbené kávy v ruce díváte na rudé ranní světlo na jasné modré obloze. Hygge je o atmosféře a prožitku. Je to o sdílení se s lidmi, které máme rádi. Pocit domova. Pocit bezpečí. Pocit vnitřního klidu a blaženosti.

Tato kniha vám nabídne rady a tipy, jak know-how nejšťastnějšího národa na světě můžete využít ve svém životě i vy.

* Udělejte si pohodlí. Dejte si přestávku.
* Buďte tady a teď. Vypněte telefony.
* Ztlumte světlo. Zapalte svíčky.* Nalijte si víno. Pusťte si svůj oblíbený film.
* Budujte vztahy. Udělejte si čas na své blízké.
* Přestaňte jíst jen a pouze zdravě. Dort je zcela rozhodně hygge.
* Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít.

Praktický průvodce dánskou životní filozofií, který byl přeložen do 28 jazyků

Nakladatelství Jota, 288 str., 298 Kč

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila

Správná odpověď: Přestaňte jíst jen a pouze zdravě. Dort je zcela rozhodně hygge. Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít. Udělejte si pohodlí. Dejte si přestávku., Buďte tady a teď. Vypněte telefony.

Výherci:  Lucie Strejčková, Petra Schindlerová, Drahomír Dubina

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: