Kniha Karel IV. – Rytíř – poutník – král – císař dvou dlouhodobých spolupracovníků Bohumila Vurma a Zuzany Foffové vychází u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Jeden ze tří výtisků vám nyní nabízíme v soutěži.

Soutěžit můžete do 12. června 2016.

Ceny do soutěže věnovalo vydavatelství Euromedia.

karel-iv-rytir-poutnik-kral-cisarAnotace:

Římský císař a český král Karel byl pro svou roli evropského vládce vyvolen již v dětství. Vzdělaný a všestranně nadaný panovník hovořil pěti jazyky, byl schopen číst i psát, měl čtyři manželky a třináct dětí. Z naší země učinil centrum Svaté říše římské a Prahu proměnil v nový Řím.
Deset kapitol této knihy přibližuje Karlův pestrý a spletitý životní příběh, který provázely intriky a tajné úmluvy, stejně jako přátelství, láska a osudové okamžiky. Do života kralevice již od mládí zasahovaly osud i štěstěna, které spolu s výraznou osobností a pozoruhodnou prozíravostí pomohly Karlovi dosáhnout vrcholného postavení.
Každá z kapitol navíc zahrnuje přehled nejvýznamnějších dat a událostí v daném období. Pro zasazení Karlova života do souvislostí jsou součástí každé kapitoly tematické dvoustrany. Kniha srozumitelně, přehledně a s množstvím původních fotografií i málo známých dobových ilustrací ukazuje Karlův bohatě naplněný život osobní, partnerský i vladařský.

Nakladatel: Universum, 224 str., 349 Kč

Ukázka z knihy.

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: 21. června 1305

Výherci: Petr Kibus, Lenka Koucká, Petr Műller

 

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: