Pokud mohou děti trávit čas ve společnosti zvířat, je to jeden z nejlepších způsobů, jak prožít den. Na oslavu Dne zvířat můžete zavítat v sobotu 3. 10. 2015 od 11 hodin do pražského Toulcova dvora.

toulcuv-dvur-psi-parkur
Psí parkur

Toulcův dvůr se dlouhodobě věnuje problematice ochrany zvířat a jejich welfare (životní pohody). Na návštěvníky čeká představení zvířat z Noemovy archy, ukázky stříhání ovcí, svoji rychlost předvedou psi při agility. Také vystoupí děti na koních „Kdo si hraje, nezlobí“, divadlo „Z našeho dvorečku“ nebo si budete moci poslechnout koncert BlueGate. Pokud toužíte po kočičí společnosti, budete si moci adoptovat a odnést domů kočičku z Útulku Sluníčko.

Farma českých plemen „Noemova archa“ osloví všechny milovníky zvířat, které čeká nabitý program.

V 11 hodin přijdou zvířatům zazpívat děti z MŠ Semínko. Dále bude program pokračovat prohlídkou farmy a předáním cen vítězům výtvarné soutěže „Pomáháme zvířatům“, včetně vernisáže výstavy vybraných prací. Letos se sešlo více než 300 obrázků a kompozic a porota neměla snadnou práci vybrat nejlepší z nich. V další části programu na návštěvníky čekají ukázky manuální terapie psů nebo přednáška o správné péči o psy.

Pokud toužíte po chlupatém společníkovi, budete si moci jednoho odnést domů, protože součástí Dne zvířat je totiž také adopční výstava koček.

toulcuv-dvur-kone„Adopční výstava koček, je naší podporou akce Nekupuj – adoptuj. Apelujeme na odpovědnost lidí, kteří si často kupují zvířata od množitelů z hrozných podmínek. Útulky jsou přitom plné a na nové páníčky čekají přítulné kočky a koťata, očkovaná a veterinárně ošetřená“, prozradila Lenka Skoupá, která Den zvířat koordinuje.

Podívat se budete moci i na představení dětí na huculských koních v komponovaném vystoupení „Kdo si hraje, nezlobí“. Děti se mohou těšit na představení Pohádky z našeho dvorečku, nebude chybět koncert skupiny BlueGate. Zajímavá bude ukázka stříhání ovcí. Na návštěvníky čekají i další aktivity jako například výtvarné dílny.

„Při této akci chceme lidi nejen bavit, ale i poučit. Rádi bychom je vedli k větší zodpovědnosti ke zvířatům a k pochopení toho, že to, jaký život žijeme je důležitá nejen pro člověka, ale stejně tak i pro zvířata,“ uvádí Skoupá.

V Toulcově dvoře jsou přednášky nahrazovány interaktivními programy pro všechny věkové kategorie návštěvníků, při kterých výborně poslouží nejen farma Noemova archa s jedinečnou kolekcí původních českých plemen hospodářských zvířat, ale také zookoutek s domácími mazlíčky.

Pokud jste milovníky zvířat, využijte zajímavé rodinné akce, která zaujme nejen děti.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: