Belgie je nádherná země! Jestli máte v plánu se tam podívat, jednu věc byste rozhodně neměli zapomenout. Možná o tom vůbec netušíte, ale v Belgii mají jedinečná piva. Ve větších i menších městech najdete speciální pivní prodejny. A v téměř každé restauraci máte na výběr hned několik místních piv, ze kterých si zajisté vyberete to, které vám bude chutnat nejvíce.

Poznávat kuchyni místních lidí je nejlepším způsobem, jak poznat zemi, do které cestujete. Cestování je úžasná příležitost pro prozkoumání nejen nových míst, ale také nových chutí. Nenechte se odradit tím, že nejlepší pivo máme jen my. Ochutnejte pivo v Belgii a zajisté nebudete litovat. Stejně jako německá piva, i belgická se těší velké oblibě.

Tmavá piva

Pivo Chimay Blue je typickým tmavým pivem, které najdete v Belgii. Toto pivo nechávají výrobci zrát i po mnoho let. Můžete si proto vychutnat plnou a velmi jemnou chuť s karamelovým tónem. V první chvíli pravděpodobně nepoznáte rozdíl od klasického piva, ale rozhodně nejsou stejná. Jestli máte rádi tmavé nebo polotmavé pivo, rozhodně Chimay Blue vyzkoušejte.

Kvašená piva

V Belgii najdete také piva označená jako tripel. Jde o svrchně kvašené pivo. Nejoblíbenější je Tripel Karmeliet, který se skládá ze tří sladů. Výrobci kombinují ječný, pšeničný a ovesný slad. Toto pivo je naprosto jedinečné a většinou se konzumuje k francouzským nebo belgickým sýrům. Tak si jeho chuť vychutnáte naplno, protože se bude sýr s pivem vzájemně doplňovat.

Kvašený speciál na počest vévodkyně Burgundské

Duchesse de Bourgogne je nejznámějším belgickým pivem. Jde o 16° pivo, které vzniklo a bylo pojmenováno po vévodkyni Marii Burgundské. Při cestování do Belgie nesmíte toto pivo minout. Možná vám nebude chutnat, anebo budete mít pocit, že jste nic lepšího neochutnali. Pivo má zajímavé ovocné tóny a stojí za zkoušku.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem PRO-MUŽE.CZ.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: