Titul, který obsahuje 1600 tipů, kam vyrazit na výlet, se na knižních pultech objevil koncem května. Právě v době, kdy se řada lidí chystala prozkoumávat naši roztomilou a krásnou zem. Co v knize najdete a čím vás inspiruje?

Cestovní průvodce

Kniha Výlety (nejen) s dětmi od Evy Obůrkové je zdařilým průvodcem po naší republice. Titul je rozdělen podle regionů: Praha, Střední Čechy, Jižní Čechy, Šumava; Plzeň, lázně a Západní Čechy; Ústí nad Labem, Krušné hory a Severozápadní Čechy; Liberec a Severní Čechy; Český ráj, Krkonoše a Podkrkonoší, Hradec Králové a Královehradecko, Pardubice a Východní Čechy, Vysočina; Olomouc, Střední Morava a Jeseníky; Ostrava, Beskydy, Severní Morava a Slezsko, Zlín a Východní Morava, Brno a Jižní Morava. Celkem najdete upozornění na 180 hradů, 120 zámků, 100 muzeí, 200 koupališť, kromě toho ale také stovky dalších míst pro zábavu a dobrodružství. Na konci knihy uveden je velmi podrobný rejstřík nejen míst podle regionů, ale také rejstřík památek, kam se můžete vydat na výlet.

Praktické informace

Na trhu je plno knih ohledně cestování. Proč sáhnout po této? Možná právě pro její komplexnost v rámci celé republiky. Najdete tu nejen různé památky, ale dozvíte se i zajímavé příběhy, tipy a nápady. U každého místa je uvedena jeho internetová adresa, informace, ve kterém období je otevřeno. Jednotlivé piktogramy zase upozorňují na to, jestli je místo volně přístupné, věkově omezené, jestli je terén vhodný i pro kočárek, jestli tam mohou psi, jestli se tam nabízí ubytování a také jestli je tam možnost se najíst. Většina titulů obsahuje spíše informace o památkách a různých cestovních trasách, tady najdete navíc i zásobu tipů na kulturní a sportovní vyžití.

Jedinečná známá i méně známá místa

Texty nejsou příliš podrobné, zato velmi výstižné. Možná už jen díky listování knihou zjistíte, že v regionu, který relativně dobře znáte, najdete nějaká nová zajímavá místa, případně informace. Věděli jste, že Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci je největším seskupením barokních soch v jedné skulptuře ve střední Evropě? Takový skvost si přece zaslouží osobní návštěvu.
Věděli jste, že na hradě Kost, který je ozdobou Českého ráje, se můžete i ubytovat, nebo že v údolí Plakánku je v noci pořádně tajemno? Podobných zajímavostí je v knize spousta.

Pokud rádi plánujete cesty, určitě oceníte řadu tipů, které byste jinak složitě vyhledávali a tady je máte hezky pohromadě. Titul je také plný spousty nádherných fotografií, které vás přilákají na návštěvu uvedených míst. Kniha je velmi výpravná, vytištěná na kvalitním papíře a nabízí spoustu inspirace na turistické cíle, ale i různé volnočasové vyžití.

Autorka knihy, Eva Obůrková, pracuje jako novinářka, reklamní textařka a ilustrátorka. Dlouhodobě se věnuje domácímu cestovnímu ruchu a vinařské turistice. Napsala už řadu knížek o cestování a výletech pro dospělé i děti v Česku i na Slovensku, je autorkou kalendářů a prospektů. Spolupracuje s portálem Kudy z nudy České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

Vydalo: Nakladatelství Jota, pevná vazba, 544 str.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: