Cyklovýlet, který nekončí po pár kilometrech v sousedním městečku, ale vede přes asfalt, les i polňačku a trvá prakticky celý den, vyžaduje přípravy. Přečtěte si, jak se nenechat zaskočit změnou počasí nebo tím, že při objevování neznámých míst nepotkáte restauraci.

Cyklotrasu zvolte předem podle svých možností

Celodenní výlet na kole neznamená 12 hodin v kuse šlapat do pedálů. Zvlášť pokud se na něj chystáte poprvé, naplánujte si trasu tak, abyste mohli udělat více zastávek, nejlépe na nějakých zajímavých místech v okolí.

Není od věci si s sebou vzít i piknikovou deku. Vychutnáte si zasloužený odpočinek i výhled na malebnou krajinu.

Nepodceňte výběr cyklo obuvi

V plátěných teniskách sice pár kilometrů ujedete, na celodenní výlet na kole se ale vybavte správnou cyklo obuví. Aby vás nezaskočila změna počasí, bahno či kamení na lesní cestě a bylo vám pohodlně i po několika desítkách kilometrů, sáhněte po kvalitě – Five Ten boty obouvají profíci i hobby jezdci na závodech i rodinných cyklovýletech, hodí se dokonce i na pěší procházky.

Five Ten boty na kolo

Specialitou legendárních Five Ten bot není jen nadčasový design, s nímž uděláte parádu kdekoliv. Jejich kouzlo tkví především v podrážce, která udrží nohu na pedálu i v těch nejnáročnějších podmínkách. I kdyby se v jednom dni vystřídala všechna roční období, tzv. Fiveteny to odšlapat zvládnou.

Vhodné cyklo oblečení

Stejně tak se zaměřte na cyklo oblečení, které odvádí pot a nikde netlačí. I když vyjíždíte za sluníčka, přibalte si do batohu lehkou nepromokavou bundu. Nezabere moc místa a v případě potřeby bude nedocenitelná.

Aby vás hlad nedohnal

Pokud svůj cyklovýlet pojmete jako průzkum odlehlejší krajiny, budete se muset spolehnout na zásoby jídla a pití, které si povezete s sebou.

Nechcete mít batoh plný namazaných chlebů? I v přírodě si můžete dopřát teplé a vydatné jídlo (aniž byste se tahali s ešusy). K tomu, abyste si pochutnali na svíčkové, guláši nebo kuřecí číně i uprostřed lesa, sáhněte po hotových jídlech v sáčku a speciálním samoohřevném sáčku.

Se správnou výbavou na kolo dojedete dál

Výbava na kolo není jen o cyklo helmě a KPZ s lepením na duše kola. Celodenní cyklovýlet vám může zkrátit nenadálý déšť, rozbahněná cestička i kručení v břichu. Buďte připraveni na vše, ale chystejte se s rozumem – nevhodnou obuv, promokavé svrchní oblečení a objemné a těžké krabičky s jídlem nechte doma.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: