Výběr vánočních dárků je často velmi složitým úkolem. V dnešní době už mnoho lidí má všechno, co chtějí, a když něco potřebují, jednoduše si to bez čekání na Vánoce pořídí sami. Stále naštěstí existují dárky, kterými prakticky nikdy nezklamete. Takový typ dárku je snadné vymyslet především pro ženy, jež se při obdarování malým třpytivým dárkem obvykle neurazí, ale naopak budou velmi potěšeny.

A právě na ideální dárek pro ženu se dnes podíváme, protože zmíněných třpytivých možností existuje více. Ať už jste žena, která hledá inspiraci, aby dala svému muži tip na vhodný dárek, nebo muž, který se chce trochu lépe zorientovat v dostupných alternativách, v tomto článku se dozvíte pár tipů pro snazší rozhodování.

Náušnice

Téměř vždy lze za sázku na jistotu považovat luxusní náušnice, které jsou jako jiné druhy šperků k dostání v mnoha designech a jsou vyráběny z různých materiálů. Základním předpokladem pro vhodnost tohoto dárku je, zda žena náušnice vůbec nosí. To by ani pro žádného muže neměl být problém poznat.

Pokud nějaké náušnice nosí, neuděláte chybu, když vyberete náušnice stylově podobné, ale přece jen na první pohled odlišné. Výběr vhodných náušnic se odvíjí od povahy, kdy extrovertní povahy volí výraznější a větší modely, zatímco ty introvertnější spíše nosí menší decentní náušnice. Opravdu si dejte pozor na to, jestli dotyčná preferuje (nosí) velké zlaté kruhy nebo třeba malé a nenápadné perlové náušnice.

Co se týká materiálu, některé ženy uznávají klasiku v podobě žlutého zlata, u žen dbajících na aktuální trendy pak neuděláte krok vedle s náušnicemi z bílého zlata. Ať už zvolíte jakýkoliv z těchto materiálů, může vás čekat ještě volba drahých kamenů, kterými jsou náušnice poměrně často osazeny. Diamanty rozhodně neurazí, přičemž ty menší nemusí nutně být neúnosně drahé. Zvolit můžete kromě výše zmíněných perel také barevné drahé kameny, které působí výraznějším dojmem a přitom se stále hodí pro celou řadu příležitostí i na běžné nošení. Zaujmout by vás mohl třeba modrý safír nebo červený rubín.

Náhrdelník

Náhrdelníky, tedy kombinace přívěsku s řetízkem, se nabízí ve velkém množství různých designů a stejně jako u náušnic se správná volba odvíjí od vkusu ženy, pro kterou dárek vybíráte. Na výběr je sice náhrdelník složitější než například náušnice, ale pokud se trefíte, uděláte jím ženě možná ještě o něco větší radost. Náhrdelník je totiž při nošení více na očích a jasně vyjadřuje právě vkus toho, kdo ho nosí na krku.

Pokud má žena nějaké řetízky, které ráda nosí, nemusíte pořizovat kompletní náhrdelník, ale můžete vybrat samotný přívěsek, čímž se výběr trochu zjednoduší.

Náramek

Zajímavým doplňkem jsou také náramky, které doplní každý outfit. Na běžné nošení si žena snadno oblíbí náramek s drahými kameny. Například minerál tygří oko působí decentně a stylově a přitom je mu přisuzována řada pozitivních účinků. Krok vedle neuděláte ani s náramky z oceli doplněné zlatem či stříbrem. Výhodou náramku je to, že se docela snadno vybírá, snáze než náhrdelníky, nebo dokonce prsteny, protože odhadnout obvod zápěstí je jednodušší než obvod krku či prstů.

Luxusní hodinky

Stylový a navíc praktický doplněk představují luxusní hodinky. Opět byste si, stejně jako u předchozích doplňků, měli být jisti, že žena hodinky alespoň příležitostně nosí. Pokud je zvyklá nosit hodinky každý den do práce, nebo po nich dlouho touží, ale nikdy si žádné nepořídila, pak je to jasné. Luxusní hodinky nemusí být pro každý den, ale můžou být určeny jen pro zvláštní příležitosti, tedy spíše jako doplněk než prostý ukazatel času.

Osvědčenou volbou jsou hodinky od nějaké známé značky. Poté již záleží na tom, jakému designu žena dává přednost, zda ocení nadstandardní funkce, jako je například ukazování dne a měsíce v roce, a samozřejmě na pořizovací ceně, která je v případě luxusních hodinek světových značek dost vysoká. Můžete však vybírat i mezi dostupnějšími modely.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: