Mít svůj styl je skvělé, ale nedaří se to každému. Kdo vyniká unikátním stylem, jsou Pařížanky. Není to jen tím, jak se oblékají, ale také stylem života a třeba i názory. Tyto ženy působí nejen velmi elegantně, zároveň přirozeně a uvolněně. Jsou synonymem pro slova „umět žít”. Jak se stát takovou charismatickou Pařížankou, i když nežijete právě v Paříži?

jak-se-stat-parizankouČtyři rodilé Pařížanky a dlouholeté kamarádky Anne Berest, Audrey Diwan, Caroline de Maigret a Sophie Mas napsaly knihu, která provází všemi stránkami jejich života. Jak se stát Pařížankou … Ať žijete kdekoli vydalo Nakladatelství JOTA (2014).

Tyto moderní Pařížanky toho na sebe prozradí opravdu hodně, i když občas to nejsou věci pozitivní. Sebestředné ženy, snad i trochu snobky, mají rády spontánnost a dobrodružství.

Nemůže pořád najít něco vhodného a je na sebe naštvaná. Čas běží, na zahrádce restaurace sedí hodnou chvíli, kolemjdoucí procházejí těsně vedle ní a číšník se blíží, takže si bude muset vybrat. Rozhodne se odvážně čelit nebezpečí. Objedná si něco neobvyklého.

Jednou welsh rarebit.”

Nebojí se dobrodružství a hrdě se k tomu hlásí. Takhle jasně nastaví rozdíl mezi sebou a ostatními ženami.

Nechávají o sobě mluvit poměrně otevřeně i své partnery. Pařížanky nejsou žádné nadmíru příjemné ženy. Dokáží být pořádně protivné, trochu i lhát, když to situace vyžaduje.

V noci pije vodku, ale ráno jedině zelený čaj.
Jede na venkov, aby se nadýchala čerstvého vzduchu, ale cestou kouří jak fabrika.
Zná své nedostatky, které jí kazí život, ale nic s nimi nedělá.

Melancholii má jako vedlejší poznávací značku. Odtažitý snobský humor často doprovází sebezesměšňování.

Čtyři Pařížanky vás vezmou na první rande, naučí reagovat, když čekáte důležitý hovor potenciálního partnera.

jak-se-stat-parizankou-ukazkaUpozorňují, že nedostatek vkusu se neodpouští.
Příliš si vytrhat obočí * Předvádět, že na to mám, nebo být lakomá. * Toužit po pochvale. * Brát se příliš vážně.

Dámy čtenáře nechají nahlédnout také do kuchyně, poradí s výběrem barev. Rovněž prozradí, že nejslavnější Pařížanky vlastně byly cizinky (Josephine Baker, Marie Antoinetta, Jane Birkin).

Důležitou záležitostí ve Francii je krásná pleť. Je třeba se o ni starat, pečovat o to, co věnovala matička příroda, ale mít na paměti, že ne všechno je možné napravit. Nikdy neodchází spát bez odlíčení. Pařížanky netouží být nikým jiným než samy sebou.

Neopomenutelnou součástí je také patnáct důležitých slov jako bise (polibek), camembert, plouc (bez šarmu), psychanalyste (psychoanalytik) nebo province (venkov), která jsou dopodrobna vysvětlena.

Kniha nejen zprostředkuje zajímavý životní styl, ale také velmi často rozesměje a povzbudí. To je určitě důvod, proč si knihu nepřečtete jenom jednou, ale budete se k ní velmi rády vracet.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: