Milé dámy, stále hledáte svůj styl? Potřebovaly byste poradit s tím, jak se správně oblékat, jaké barvy se k sobě hodí a jak se nalíčit? Získat všechny triky pěkně pohromadě není složité.

pruvodce-stylem-pro-zenyPokud potřebujete pomocníka, který poradí, jak vypadat dobře, můžete sáhnout po knize Průvodce stylem pro ženy, kterou koncem roku vydal Slovart. Poskytne základní rady, díky nimž se zorientujete například v barvách a barevné typologii. Barvy jsou mnohem důležitější, než si řada lidí myslí. Každá barva má svůj význam, hodí se na něco jiného. Pokud si oblečete silné barvy, působí na okolí velmi emotivně a vášnivě. Vše se odráží jak na oděvech, tak i líčení. Aby na člověku vše pěkně ladilo, je vhodné přizpůsobit výběr barev barevnému typu. Podle barvy duhovky, barvy vlasů a tónu pleti je možné rozdělit typy do čtyř skupin: jarní, letní, podzimní a zimní. Každému typu vyhovuje jiný výběr barev, který podpoří výsledný vzhled.

Kniha Dagmar Vorwerkové vás seznámí s nejznámějšími návrháři, ukáže některé klasické modely. Optimismem srší kapitola o módě a věku, jak se vyvíjela v průběhu let. Věděly jste, dámy například to, že minisukni nám dala v roce 1962 tehdy 28letá Mary Quantová? Tak staré ženy se měly starat o děti a rozhodně neměly nepůsobit sexy.
Také dnešní padesátnice nebo šedesátnice vypadají mladistvěji, než tomu bylo před pár desítkami let. Ženy se začaly mít více rády a lépe o sebe pečují. Například Tina Turner ve svých 73 letech hrdě pózovala pro obálku Vogue.

Některá móda odešla do věčných lovišť i se svým trendem, jiná zůstává a vytváří nestárnoucí a nadčasovou módu.

Některé dámy se staly módními ikonami a inspirací pro řadu žen, někdy i napříč generacemi. Například Audrey Hepburnová dokázala okouzlit decentním vystupováním, ze kterého čišela rafinovaná svůdnost. Ovšem i ženy v dnešní době se stávají zajímavými osobnostmi. Takovou je i Alexa Chungová (nar. 1983) moderátorka a propagátorka nové módy. Inspirovat nás může její víra, že funguje i smysl pro detail a decentnost a že tato jednoduchost může být také úžasná.

Móda nemusí být pro ženu zbraní, ale přinejmenším jí dodává munici.”
Brigitte Bardotová

Prostřednictvím oblečení vypouštíte do světa spoustu sdělení.

Na různé situace se oblékáte odlišnými způsoby, ne každé oblečení se hodí na všechny příležitosti. Některé kusy ale působí velmi univerzálně, takže mají spoustu možností využití. Oblékat se je také třeba podle typu postavy, přičemž můžete určité části potlačit nebo naopak vyzdvihnout.

pruvodce-stylem-pro-zeny-ukazka
Univerzální oblečení na různé příležitosti se vyplatí

Kreativitě se meze nekladou, někdy je však zapotřebí využít určitý druh oblečení (i do práce je několik stupňů tzv. dress code). Příslušný oděv také lépe vynikne, pokud se správně nosí, jde o způsob, jak vystupujete.

Při vytváření stylu nelze zapomenout ani na obličej a jeho správné nalíčení, tečkou ke konečnému outfitu je parfém.

Nevelká příručka menšího formátu, Průvodce stylem ženy, vás výborně navede na cestu pro to, abyste se vždy cítila skvěle a upraveně. Mimochodem Slovart vydal i příručku Průvodce stylem pro muže, takže i oni se mohou vydat na cestu styly, jak být šik za každé situace.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: