Móda provází člověka už od prvopočátku a je naší nedílnou součástí. Každý z nás se jí zabývá jiným způsobem. Pro někoho je neviditelná, jinému řídí život. Cokoliv vás kdy zajímalo ohledně módy, se dozvíte z knihy Móda Úžasný příběh fenoménu: historický vývoj, detailní vyobrazení i příběhy slavných návrhářů, kterou v říjnu vydal Slovart.

moda-marnie-foggovaFascinující a velmi podrobná publikace se zabývá módou od úplných počátků a poskytuje poměrně zevrubné informace o způsobu, druhu, účelu nošení oděvů a jeho vzhledu. Titul je doplněn množstvím obrázků a fotografií dokládající historii. Dozvíte se například o houppelande, víceúčelovému obleku z roku 1360 nebo jak vypadala žena v roce 1897, když se projížděla na kole (včetně detailů jako široké rukávy, tvar klopy límce kabátu nebo nepromokavé kamaše). Právě tyto detaily tvoří podstatnou součást řady hesel.

Zajímavým doplňkem je také časová osa obsahující důležité okamžiky historických událostí vždy v určitém období, které se vztahuje k vysvětlovanému heslu. Na pozadí atmosféry různých dob odhaluje módní vlivy.

Skvělý titul se samozřejmě neobejde bez významných jmen módního odvětví (Yves Saint Laurent, Coco Chanel, Gianni Versace, Christóbal Balenciaga…) a mapuje všechny významné trendy v průběhu historie. Ať už se jedná o vlastní oděvy (šaty, kalhoty, spodní prádlo….), ale také o boty, doplňky (třeba kabelky) a například účesy. U významných jmen návrhářů je také uveden krátký medailonek se základní charakteristikou příslušného tvůrce.

moda-ukazkaZávěr knihy obsahuje také slovníček základních pojmů a velmi podrobný rejstřík, který vám umožní najít všechna hesla, co v módní branži něco znamenají. Ať už se jedná o pojmy jako Hubert de Givenchy, antimóda, špičatá podprsenka nebo kabelka Jackie a dlouhou řadu dalších.

Za Módou stojí jako editorka Marnie Foggová, módní expertka a mediální poradkyně, která s týmem mezinárodních odborníků dokázala vytvořit velmi hodnotné dílo.

Kromě poměrně obsáhlého textu je exkluzivní publikace plná nejrůznějších dokumentačních fotografií a kreseb. To vše na kvalitním papíře. Celá výpravná kniha se může stát cennou informační pokladnicí pro studenty, ale i pro milovníky módy. Pomůže vám výborně se zorientovat v tomto oboru a získat cenné znalosti. Pokud ještě nemáte zajímavý dárek, tato kniha může módní nadšence velmi potěšit.

moda-foggova-ukazka

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: