Suchá a drsná kůže je nepříjemná a v zimních obdobích se objevuje častěji. Jak získat hebké ruce i v zimě?

Chraňte si ruce

Studené a mrazivé dny pokožce právě neprospívají. Proto je důležité ruce chránit rukavicemi. Nejen na běžné chození venku, ale také je potřeba se postarat o ruce, pokud potřebujete pracovat třeba na zahradě nebo kdekoliv v terénu. V tom případě se vyplatí vsadit na rukavice s teplou vložkou.

Foto: Pixabay

Mytí rukou je důležité, ale všeho s mírou

Že je důkladné mytí rukou nezbytné obzvláště v době plné virů, je samozřejmé. Zároveň je je třeba se o pokožku dobře starat a zbytečně neporušovat ochrannou kožní bariéru. Když to má smysl – hlavně při úklidu a mytí rukou má smysl používat rukavice. Nadměrné máchání ve vodě rukám škodí a navíc také často nejde pouze o čistou vodu, ale o různé chemické příměsi.

Není mýdlo jako mýdlo

Velmi záleží také na druhu mýdla, kterým se myjete. Vhodné je sáhnout po těch přírodních, která jsou k pokožce šetrná a bez sulfátů. Mezi pečující přírodní složky patří třeba bambucké máslo, kakaové máslo, aloe vera, včelí vosk, mandlový olej, rakytníkový olej, olivový olej. Mezi prospěšné složky patří kyselina hyaluronová, vitamin E. Tyto látky můžeme vyhledávat i u krémů.

Hydratační krém je nezbytností

Umytím vhodným mýdlem by ale proces péče o ruce neměl skončit. Další nezbytností je hydratační krém na ruce. Měl by být součástí každé kabelky a toaletního stolku.

Vhodné je nanášet krém ihned po umytí, protože pak látky lépe pronikají do pokožky.

Hlídejte si stravu

Stav pokožky rukou a nehtů vypovídá také o způsobu stravování. Jestliže jsou nehty roztřepené, chybí jim důkladná výživa. Konkrétně bílkoviny najdete například v rybách a dalším mase, vejcích nebo třeba luštěninách.
Důležité jsou ale také vitamíny jako je vitamín E, D, vitamíny skupiny B, z minerálních látek pak zinek, železo a vápník. Nevyplatí se zapomínat na dostatečný pitný režim, protože i ten se projeví na stavu pokožky.

Dopřejte rukám noční kúru

Alespoň jednou za týden má smysl věnovat rukám více pozornosti. Ideální dobou je večer. Před spaním dopřejte rukám zhruba dvouminutovou vlažnou lázeň. Ruce jemně osušíme a ihned naneseme vrstvu pečujícího oleje nebo třeba výživného krému a dobře vmasírujeme do pokožky i do nehtů. V ideálním případě na ruce navlékneme bavlněné rukavice a necháme pokožku odpočívat alespoň půl hodiny.

Pošlete článek dál: