Když si, čas od času, chcete užít dokonalou pohodu ve vířivce nebo sauně, zajedete si do nějakého hotelu nebo aquaparku. Jenže mačkat se během saunování s cizími lidmi vás brzy přestane bavit. Přeci nebudete jezdit na druhý konec města pokaždé, když dostanete chuť na masáž bublinkami ve whirlpoolu?

Řešením může být vaše vlastní soukromé wellness.

Dobrý plán je základ úspěchu

Už jako malé dítě vás učili, že důležité věci je potřeba naplánovat. U wellness na míru to platí dvojnásob, protože sebemenší chyba vás bude stát spoustu peněz, energie a času.

Abyste si své wellness dokonale užili, musí být na správném místě. Pokud plánujete stavbu nebo rekonstrukci domu či bytu, máte vyhráno – prostor pro své domácí wellness najdete jednodušeji, než když máte právě dokončený nový dům.

Na druhou stranu se nebraňte umístit wellness prvky na zahradu nebo na terasu. Venkovní wellness má rozhodně své kouzlo a relaxace pod nebem plným hvězd dostane další rozměr.

Produkty jako je sauna nebo vířivka a ochlazovna by pak měly být logicky propojené – někdy se také říká, že je wellness rozdělené na mokrou a suchou část. Správné propojení s největší pravděpodobností sami nevymyslíte, svěřte to někomu, kdo má s návrhy wellness dostatek zkušeností.

Chcete-li ušetřit čas, a pokud se spokojíte jen s tím nejlepším, pak volte realizaci celého wellness na klíč – všechny produkty budou od jednoho dodavatele. Případné problémy tak vyřešíte s jediným člověkem a nebudete mít žádné starosti ani s pozáručním servisem.

Od sauny až po parní lázeň

Každé wellness na míru by mělo mít tzv. tepelnou zónu. Pro domácí wellness to bývá nejčastěji infrasauna nebo finská sauna. Poslední dobou získávají čím dál větší oblibu parní lázně.

  • Infrasauna: stačí jí malý prostor kolem 1 m2, teplota uvnitř se pohybuje kolem 30–60 °C
  • Finská sauna: vyžaduje odvětrání a důkladnější přípravu prostoru, teploty v sauně se pohybují v rozmezí 90–100 °C
  • Parní lázeň: velmi náročné na stavbu a technologii, páru produkuje parní generátor, teplota uvnitř je kolem 45 °C s velmi vysokou vlhkostí vzduchu až 100%.

Promyšlené a energeticky úsporné domácí wellness vám navrhne i postaví např. česká společnost WellnessVision. Abyste získali lepší představu o tom, jak pracují, navštivte nezávazně jejich wellness showroom v Praze – Uhříněvsi. Budete si moci prohlédnout a vyzkoušet vířivky, sauny, infrasauny, ale také parní lázně nebo ochlazovnu.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: