Festival Prototyp, který vzniká pod neziskovou organizací Kulturárium v Brně neobvykle propojuje umění, vědu a technologie. Proběhne od 10. do 12. 11. 2017 v Tržnici Brno a na Staré radnici.

Foto: Marek Štefech

Již čtvrtý ročník festivalu přinese interaktivní výstavu, ale také večerní živá vystoupení experimentální hudby v kombinaci s VJingem, nebudou chybět ani workshopy a inspirativní přednášky pro všechny milovníky umění, vědy a technologií.

Pestrý program

Interaktivní výstava děl bude k vidění od pátku do neděle, zatímco program festivalu má tři části. Festival v pátek otevře večerní opening party s tradiční módní performancí a hudebními vystoupeními, například od Himalayan Dalai Lama nebo Rivendel. Sobotní program bude patřit přes den rodinám s dětmi, které určitě potěší workshopy od VIDA! science centra nebo Robotiáda od JCMM. Pro letošní ročník si pořadatelé připravili novinku, a to sobotní večerní hudební program. Vystoupí například Bastl Instruments. V neděli proběhne série přednášek, kde se naučíte něco o 3D prototypování produktů nebo principu generativního designu.

Na celém programu se podílejí známé brněnské instituce jako VUT, Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, nebo JCMM. Mezi vystavujícími se tento rok představuje Hvězdárna a planetárium Brno, FabLab ve spolupráci s na3Deci, kreativní duo VISUALOVE a řada dalších.

Foto: Marek Štefech

Příprava na příští ročník

Festival Prototyp má už plány na další roky, kdy nechybí úmysl obohacovat brněnskou kulturní scénu a přinášet návštěvníkům inspiraci a probouzet v nich zapálení pro umění, vědu a technologie. Od příštího roku bude festival probíhat pod novým vedením skupiny VISUALOVE ve spolupráci s TIC a městem Brnem.

S VISUALOVE jsme na spolupracovali už v roce 2015, ale tenkrát byli v pozici účinkujících. Kluci z VISUALOVE nám už tenkrát říkali, že chtěli v Brně organizovat podobný festival. Spojení našich sil proto byla přirozená volba,“ vysvětluje koordinátorka a spoluzakladatelka festivalu Veronika Rejšková.

Vstupenky na jednotlivé dny prodává smsticket.cz.
Další informace a kompletní program najdete na webových stránkách festivalu prototypbrno.cz, na Facebooku a Instagramu.
Festival vzniká za podpory Jihomoravského kraje, Města Brna a Nadace život umělce.

Styl života je mediálním partnerem festivalu Prototyp.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: