Existuje celá řada důvodů, pro které rodiče shánějí svým dětem hlídání. Může se jednat o pracovní i osobní důvody. Za nejproblémovější období se považují víkendy, svátky a samozřejmě školní prázdniny. Zvláště u malých dětí. Dohled nad dítětem můžete potřebovat jednorázově ale také dlouhodobě. Ve všech případech však musíte myslet především na své dítě a sehnat pro něj hlídání, které pro něj bude bezpečné a zároveň mu dokáže zajistit odpovídající péči.

Trvejte na doložitelných referencích profesionální chůvy

Pokud nemohou pomoci babičky nebo další příbuzní a přátelé, můžete zkusit využít služeb profesionálních chův, které se na péči o děti zaměřují. V inzertních novinách nebo na internetu jich najdete celou řadu, ale jak se ujistit, že jde skutečně o profesionální chůvy, jež se o vaše děti postarají? Odpovědí jsou reference a předchozí zkušenosti, jenž si můžete ověřit dříve, než své dítě s chůvou necháte o samotě. Buďte ale na pozoru, protože hledání přes inzerát má svá úskalí. Co hrozí, čtěte zde. Agentury na hlídání dětí vám přitom mohou poskytnout seznam již ověřených chův.

Profesionální chůva na hlídání zajistí dítěti kompletní péči

Vaše děti si bezesporu zaslouží tu nejlepší péči. Ve chvílích, kdy jim ji nemůžete zajistit sami, přichází na řadu chůva, která vaše dítě pohlídá, ale může ho i doprovázet na nejrůznější kroužky, vyzvednout ze školy, napsat s ním úkoly či s ním trávit čas hraním nebo procházkou. Žádná chůva by nikdy neměla být placena jen za pasivní dozor vašeho dítěte. Je velmi důležité, aby se s chůvou vaše dítě cítilo dobře, proto důkladně sledujte i jeho reakce a náladu po návratu domů, kdy trávilo čas s chůvou.

Důvěřujte, ale prověřujte!

Pokud nemáte z nové chůvy na hlídání dobrý pocit, nesnažte se v sobě ten dojem potlačovat. Váš šestý smysl vám napovídá, že není něco v pořádku a přinejmenším byste si měli chůvu dobře prověřit. Vyjma předešlých referencí musíte vědět i to, jak se chová k vašemu dítěti a zda si navzájem vyhovují. To platí zvláště pro pravidelné a dlouhodobé docházení. Ceny za hlídání dětí jsou přiměřené zkušenostem registrovaných pracovnic. Můžete dokonce získat první hodinu služeb chůvy zdarma, abyste mohli zjistit, zda vám bude chůva vyhovovat. V opačném případě požádejte o jinou a agentura vám okamžitě vyhoví.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: