Kulatý míč, 22 bláznů, kteří se za ním honí, a velké, čerstvě zelené hřiště. Fotbal, nebo chcete-li kopanou, milují holky i kluci napříč kontinenty. Čeští fanoušci mají nyní možnost poznat 33 fotbalových nej s pomocí komiksu.

33 fotbalových nej

Kde a kdy se poprvé kopalo do míče? Kdo vymyslel fotbal, jak jej známe dnes? Proč se dává žlutá a červená karta? Který hráč prodělal nejvíc zranění a který vymyslel nejdrzejší penaltu? Tyto a mnohé jiné zajímavosti najdete v zábavné a poučné knížce 33 fotbalových nejnakladatelství Fragment.

Autoři Jan Palička a Bohumil Fencl připravili malým i větším fotbalovým nadšencům více než třicet zajímavostí a největších perliček světové fotbalové historie i současnosti. Děti se dozvědí základní údaje o vzniku fotbalové hry, poznají největší hrdiny i antihrdiny světových trávníků. Kniha vůbec není nudnou snůškou fakt, ale právě naopak veselým a vtipným komiksem, který pobaví malé i velké. Pánové samozřejmě nezapomněli ani na českou stopu, takže v knížce najdete i ta naše velká fotbalová nej.

33 fotbalových nej potěší všechny malé zvídavé milovníky kopání do kulatého nesmyslu. Radost ale udělá i jejich tatínkům a maminkách, kteří mohou zavzpomínat, čeho všeho už byli ve fotbalové historii svědky.

 

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: