Skateboarding patří mezi jeden z nejpopulárnějších sportů u mladé generace. Je nesvázaný, rebelský a zároveň i stylový sport. Co ale spousta lidí neví, je fakt, že je skateboarding zároveň i velice fyzicky náročný sport. A pokud se v něm stanete opravdovými mistry, tak posílíte svoji kondici i stavbu těla, jeho střed především.

Foto: Unsplash / Rubens Nguyen

Skateboarding není jen pouliční zábava, ale i olympijský sport

Náročnost skateboardingu je opravdu velká a jedním z důkazů je také fakt, že se dostal na samotný vrchol sportovního nebe. Přímo na olympijské hry. Pro začátky ve skateboardingu přitom stačí opravdu jen velice málo. Skateboardingová móda je nenáročná a ve skateparku zapadnete jak ve sportovním, tak i v klasických džínách s tričkem.

Vybavení na skateboard pak začíná od samotného prkna jako složitelného setu. Tím by měli začít všichni začátečníci. Jakmile jste pak zkušenými jezdci, tak se vám určitě vyplatí investovat do individuálního vybavení. Najdete si oblíbenou velikost a tvar desky nebo začnete používat vlastní kolečka a ložiska podle svých potřeb.

Doporučení: Objednejte si skate desku a další vybavení na ověřeném e-shopu Ambassadors.eu.

Foto: Unsplash / Flo Karr

Výborný na kondici i držení těla

Skateboarding je sportem, který si každý nastaví podle svojí kondice a schopností. Klasická jízda na skateboardu má tendenci ke zlepšení fyzické síly, jen si pro všechny jistoty občas střídejte odrazovou nohu, ať nezatěžujete tělo příliš jednostranně.

Hlavní výhodou skateboardu je ale posilování středu těla. Vnitřní břišní svalstvo známé také jako CORE, neboli jádro, u skateboardingu opravdu velice aktivně pracuje. CORE má totiž na starosti nejen držení našeho těla, ale také rovnováhu, která je závislá na těžišti umístěném uprostřed těla. Při balancování, jízdě i při jednotlivých tricích je tak střed těla silně vytěžovaný a zcela bezbolestně posilovaný.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: