lecebna_broadmoorPodzim je doba, kdy deprese vzrůstají. Ovšem v léčebně Broadmoore, která se nachází jižně od Londýna se léčí něco daleko horšího. Posledních 150 let je totiž broadmoorská psychiatrická léčebna nejobávanějším vězeňským zařízením v Británii. O tomto zařízení vypráví dokument, který Prima ZOOM uvede ve středu 22. 10. v 17.55 pod názvem Léčebna Broadmoore: Historie šílenství.

Přední kriminolog David Wilson odhaluje příběhy místních pacientů a zkoumá, jak se léčba duševně nemocných kriminálníků změnila od druhé poloviny 19. století. Nemocnice Broadmoore je jedním z nejpečlivěji střežených psychiatrických léčebných zařízení v celé Anglii. Za jejími zdmi pobývá na dvě stě šedesát chovanců s různými psychickými problémy, někteří navíc trpí poruchou osobnosti. Zatímco někteří byli usvědčeni z vážných násilných zločinů, jiní byli shledáni psychicky nezpůsobilými. Průměrná doba pobytu je tady okolo šesti let, ale nechybí ani případy, které už v Broadmooru pobývají tři desetiletí.

Právě tohle místo je věhlasný blázinec, který posloužil jako předloha pro velkou řadu podobných filmových i horrorových zařízení.

Další reprízy pořadu:
25. 10. ve 13.40,
28. 10. ve 22.10
31. 10. v 10.10
4. 11. ve 2.00
6. 11. v 6.00

Zdroj: TV Prima ZOOM

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: