Lidské tělo je z cca 50 % tvořeno vodou. Na vodě je závislý náš život. Pokud tělo nedostává dostatek tekutin, rychle začíná strádat. Dlouhodobý nedostatek vody může být příčinou mnoha vážných nemocí, v extrémním případě dojde k úmrtí. Pitní režim nesmí podcenit nikdo z nás. Máte s ním problémy? Nevíte, kolik tekutiny musíte přijmout? Vymlouváte se, že nemáte na pití čas nebo vám voda nechutná? Čtěte dále!

Kolik tekutin musím vypít?

V obecném povědomí je, že by člověk měl vypít za den 2 až 3 litry tekutin. Není to ale zcela přesné. Příjem tekutin totiž úzce souvisí s naší tělesnou váhou. Platí, že byste každý den měli vypít 0,5 litru tekutin na každých 15 kilogramů vaší váhy. Další důležitá pravidla dodržování pitného režimu najdete zde.

Co pít?

V ideálním případě je třeba druhy tekutin střídat. Snažte se pít čistou vodu, důležité jsou minerální vody, protože prostřednictvím nich dostanete do těla důležité minerální prvky. Žádoucí jsou i ovocné šťávy a džusy – nejlepší jsou ty domácí, bez obsahu cukru. Čas od času si dopřejte také vodu sycenou. Bublinky jsou příjemným zpestřením. Není ale vhodné pít sycené vody balené a ochucené, protože mohou obsahovat velké množství cukru.

styl-zivota.cz_w-system_cz_01

TIP: Řešení, jak si dopřát kvalitní sycenou vodu nabízí sodobar. Je to speciální přístroj, který vykouzlí sycený nápoj během chvilky z obyčejné vody z kohoutku.

Jak často?

Aby tělo mohlo využívat tekutiny ve svůj prospěch, je důležité mu je dodávat po celý den a v přiměřených dávkách. Pijte tedy pravidelně a ne jen tehdy, když máte žízeň!

styl-zivota.cz_w-system_cz_02

Nevymlouvejte se!

Mnoho lidí nedodržuje pitný režim jen proto, že se vymlouvá, že na pití nemá čas nebo nemá přístup k dobré vodě. Je to asi ta největší hloupost, kterou může člověk udělat. Řešení jsou přeci tak snadná. Stačí mít u sebe třeba jen malou láhev vody, kterou si přes den budete doplňovat. Že vám teče nechutná voda z kohoutku? Pořiďte si domů vlastní výrobník sody. Máte problémy s pitím v práci? Navrhněte vašemu šéfovi, ať do firmy pořídí automat na vodu (neboli aquabar), který dokáže i nepoživatelnou vodu z kohoutku proměnit ve vodu skvělé chuti.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: