Masturbace může být prospěšná nejen pro muže, který se jí oddává. Některé páry jsou na cizích spermiích závislé, protože nemohou otěhotnět přirozenou cestou. Naštěstí existují spermobanky, ve kterých lze darovat sperma. Pokud vás napadlo, že pomůžete ostatním lidem k vytouženému dítěti, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, co dárcovství obnáší.

Smíříte-li se s tím, že po světě bude chodit spousta lidí s vašim genetickým materiálem, není jediný důvod, proč se darování spermatu bránit. Jde o jednoduchý proces, kterému však předchází několik nezbytných vyšetření.

Na první pohled zní masturbace za peníze (dárcové jsou obvykle finančně ohodnoceni) jako pohádka. Jenomže jak se říká „pečení holubi do huby nelétají“ a ani darování spermatu není zcela bez práce.

Pomyslnou překážku představují určitá „vstupní kritéria“. Dárcem musí být zdravý muž ve věku od 18 do 40 let, který podstoupí pohovor s urologem, vyšetření kvality spermatu na spermiogramu, vyšetření krve na pohlavně přenosné choroby (HIV, syfilis) a infekční nemoci (žloutenka typu B a C), vyšetření moči na přítomnost chlamydií a nakonec genetické vyšetření. Tyto procedury přeci jen spolknou trochu času. Ale když jde o dobrou věc, proč ne!

Pokud zájemce o darování spermatu splní všechna kritéria, může podstoupit odběry. Dva až tři dny před darováním musí přijmout roli poustevníka a zříct se sexu, cigaret a alkoholu.

Samotné darování je pro dárce příjemné. Probíhá formou masturbace do kelímku. V místnosti má dostatečné soukromí a podle individuálních požadavků inspirativní časopisy, případně televizor a videomateriály. S některými muži chodí dovnitř i přítelkyně.

Shrnuto a podtrženo, bez ochotných mužů by umělé oplodnění nebylo možné. Asistovaná reprodukce si žádá spermie dárce až u poloviny případů.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: