Hrnek kávy je nejoblíbenějším nápojem na celém světě. Máme pro vás ukázku z nové knihy Nakladatelství Práh Kouzlo kávových zrnek. S knihou se vydáte na kofeinem prosycenou cestu, která vám odhalí pestrost kávové kultury, historii kávových zrn a příběhy a recepty z celého světa. 

Šálek kávy je nejoblíbenějším nápojem na světě. Lidé si jich každý den připraví a vychutnají víc než dvě a čtvrt miliardy. Velkoformátový dárkový titul Kouzlo kávových zrnek od Lani Kingstonové vám nabízí pouť za různorodostí kávové kultury a světovými recepty.

LANI KINGSTONOVÁ je autorka, výzkumnice a konzultantka zaměřující se na kávu, čokoládu a udržitelné potraviny. Má magisterské tituly v oborech potravinová studia a vzdělávání a je také vyučenou baristkou a cukrářkou. Strávila roky cestováním po různých zemích celého světa, v nichž často také žila, a díky své práci tak měla možnost podrobně se seznámit s místními kávovými kulturami a tradicemi. Tato kniha je její třetí knihou o kávě, v níž shrnuje roky výzkumu a která má být projevem uznání a respektu vůči pozoruhodným kávovým kulturám.

Kouzlo-kav-zrnek-ukazka

Anotace

Šálek kávy je nejoblíbenějším nápojem na světě. Lidé si jich každý den připraví a vychutnají víc než dvě a čtvrt miliardy. Tento věrný společník a zdroj každodenní energie dal vzniknout celé kávové kultuře i prudce rostoucímu průmyslovému odvětví. Jeho nesporným přínosem je dávka kofeinu, avšak bohatá a rozmanitá historie tohoto milovaného horkého nápoje sahá hlouběji než na dno šálku.

Kouzlo kávových zrnek zavede čtenáře do Etiopie, Guatemaly, Vietnamu a řady dalších zemí a seznámí je s nespočtem způsobů, jakými se káva produkuje, obchoduje a vychutnává. Tato kniha se stane nepostradatelným průvodcem pro všechny cestovatele, zvídavé milovníky jídla i fanoušky různých káv a ukáže jim, že svět kávy je mnohem rozmanitější než jen všudypřítomný flat white nebo cappuccino. Tak pojďte si přivonět a podlehněte kouzlu, které se skrývá v kávovém zrnku.

Nakladatel: Práh, překlad: Daniela Reischlová, 264 strany, pevná vazba bez přebalu, 970 Kč

Pošlete článek dál: