Uchvátily vás na dovolené tzatziki, pita, chalva, musaka a jiné řecké dobroty? Toužili byste jimi pohostit i svou rodinu či přátele? Není nic snadnějšího, naučte se vařit Domácí řeckou kuchyni s krásnou kuchařkou.

Domácí řecká kuchyněŘecká kuchyně využívala a využívá nejraději domácích zdrojů ovoce, zeleniny i dalších ingrediencí. Voní po mořské vodě, divokém koření, olivách a na venkovním grilu pečeném masu. Řekové jsou známí svou pohostinností, v taverně dostanete na stůl všechny chutě a vůně Řecka dřív, než si vůbec stihnete něco objednat. Nyní, díky kuchařce Domácí řecká kuchyně si kousek tohoto bohy milovaného místa můžete poznat i k sobě domů.

Autoři Veronika Hájková a George Agathonikiadis shromáždili několik desítek receptů z různých koutů Řecka. V knize tak najdete všemožné pomazánky a saláty, pečivo, pity, masová i zeleninová jídla. Samozřejmě pamatují i na sladkou tečku a nabízejí celou kapitolu sladkostí a báječných dezertů.

Přehledně a jednoduše zpracované recepty jsou doplněny o lákavé ilustrační fotografie, ale také o celou řadu zajímavostí ze života, historie a kuchařských zvyklostí Řeků. Veronika Hájková všechny recepty poctivě vyzkoušela. Pokud se jí zdálo, že se v některém z nich objevují přísady, s jejichž opatřením by měla česká kuchařka problémy, velmi umně je nahradila pro nás známějšími ingrediencemi.

Domácí řecká kuchyně, vydaná nakladatelstvím Knižní klub v edici Esence (2017), potěší všechny, kteří rádi ochutnávají světové pokrmy i v teple domova a z dovolené si připomenou něco i během roku. Lehké pokrmy plné zeleniny a koření, maso provoněné bylinkami a mořskou solí, dezerty tak sladké, že se rozplynou na jazyku, pečivo křehké a nadýchané. To a ještě mnohem víc nabízí tahle krásná kuchařka, a proto prostřete stůl a pozvěte si Řecko na talíř.

 

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: