Chystáte se na dovolenou po tuzemsku nebo do cizích krajů? Máme pro vás tipy řadu zajímavostí pro obě možnosti.

Začtěte se

hrdina-youngova

Tentokrát máme pro vás jeden pořádně vášnivý knižní tip. Totiž erotickou romanci Samanthy Youngové Hrdina. Autorka je známá obíbenou sérií Dublin Street. Alexe Hollandové se zbortí svět, když zjistí, že její hrdina – otec – není takový, jaký si myslí, že je. Nejistá Alex touží uspět v práci, ale při setkání s Cainem Carrawayem, o ni přichází. Projevily se totiž stíny z minulosti. Caine sice není šéf, jakého by si přála, ale přesto souhlasí s tím, že se stane jeho asistentkou. Spory nespory, vzájemná přitažlivost je příliš silná.
Vydal Ikar

cesky-satirikon

Poměrně osvěžující je kniha epigramů, parodií a humoristické poezie života Jiřího Žáčka Český satirikon, kterou ilustroval Adolf Born. Epigramy, humoresky a parodie píše Jiří Žáček už půl století a tento titul je výborem ze satirických veršů (1966–2016). „Dělá průvan ve světě opatrných názorů a vysmívá se samolibým tvorům, kteří rádi poučují a myslí si, že mají patent na pravdu. Arbitři vkusu jsou za všech dob smrtelně vážní, mají rádi úpění a pláč, zato smích jim připadá podezřelý. Z toho důvodu se humor s poezií obtížně kříží, ale v případě Jiřího Žáčka je to spojení šťastné a plodné, posvěcené desítkami ilustrací Adolfa Borna. Jiří Žáček nemá valnou důvěru v příliš obšírné myšlenky a před kazateli věčných pravd dává přednost provokatérům a snílkům. Píše satiru, která nepoučuje, nýbrž inspiruje k vlastním názorům,” se říká v anotaci ke knize, která může být výbornou nejen letní zábavou.
Nakladatel: Šulc-Švarc

Zajímavosti

uashmama-1

Pokud si potřebujete nejen na dovolenou schovat nějaké ty drobnosti, budou se hodit nejrůznější pouzdra. Jedním ze zajímavých materiálů je pratelný papír. Značka Uashmama z něj vyrábí neuvěřitelné věci. Od nejrůznějších obalů až po klíčenky, obal na tablet, peněženky, vizitkáře ale třeba také zápisník s deskami z pratelného papíru a vyměnitelným vnitřkem. Do klíčenky se vejdou nejen peníze, ale také drobnosti jako rtěnka. Další zajímavou výhodou je skvělá možnost kombinovatelnosti.

Výletujeme

Naše nápady na výlety jsou bezva, ale potřebovali byste nějakou aktuální akci?
Žehnat novému zvonu pro hradní kapli a bohoslužbu se bude 14. srpna na hradě Švihov.

Na hradě Křivoklát se zase koná od 18. do 21. srpna Noir film festival 2016 a bude nejen poctou Kirku Douglasovi.

Ve Vizovicích, v areálu likérky Rudolf Jelínek se budou od 19. do 20. srpna konat dny plné hudby, vystoupení špičkových muzikantů a skupin různých žánrů neboli Vizovické Trnkobraní. Akce vznikla už v roce 1967 jako oslava nejvýznamnějšího plodu regionu – švestek a z nich vyrobených lahůdek, mezi kterými samozřejmě nesmí chybě valašská slivovice. Vystoupí například Mig 21, Mandrage, Visací zámek, Xindl X, Kristína, Wanastowi Vjeci či Divokej Bill.
Tradičně bude festival zakončení soutěží v pojídání švestkových knedlíků. Letos ji bude moderovat dvojice Leoš Mareš, Patrik Hezucký. Další informace na www.vizovicketrnkobrani.cz.

Od pátku 19. do soboty 20. srpna prožije Kroměříž Dožínky Zlínského kraje, velkou oslavu sklizně a přehlídku lidových tradic z Hané, Valašska a Slovácka. Návštěvníky čeká pestrý program plný folklóru, vystoupení souborů z Hané, Valašska i Slovácka, Slavnost chleba na nádvoří zámku, dětskou scénu na nádvoří radnice a galaprogram.
Součástí dožínek bude i dvoudenní jarmark lidových řemesel, vyhlášení nejlepších regionálních potravin Perla Zlínska, dětská scéna či večerní galaprogram. Další informace k akci na www.kromeriz.eu/dozinky.

V neděli 21. srpna proběhne na hradě Bečov Putování po erbech, komentované prohlídky jindy nepřístupného středověkého hradu, zaměřené na heraldiku a vyobrazené erby.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: