Mnoho z nás v průběhu života alespoň jednou snilo o tom, že bychom se na čas přestěhovali do zahraničí, poznali nové lidi, odlišné kulturní zvyky, naučili se jazyk a podobně. V posledních letech čím dál více stoupá zájem právě o Velkou Británii a především pak Londýn, nejen díky tomu, že si takřka každý dnes přeje ovládnout plynně angličtinu. (Tip pro vás – máte-li mrňouse, zauvažujte už nyní nad kurzy angličtiny pro děti.)

tower-bridge-london
Tower Bridge, Londýn. Foto: www.pixmac.cz

Co nám v tom vlastně brání? V době, kdy v Evropě prakticky nejsou hranice a „všechno je možné“? Samozřejmě tím jsou veškeré výdaje, které s cestováním a bydlením v zahraničí jasně souvisejí. Obzvlášť pak Anglie a Londýn – to jsou pro nás, průměrné české občany, velmi drahé lokality.

Všechno ale nemusí být tak černé, jak vypadá. Když si dáte trochu práce s hledáním, dá se nalézt i pohodlné a levné ubytování v Londýně, které si s menší snahou můžeme dovolit i my. Ceny začínají již na £63 týdně, což v porovnání s průměrnou cenou přesahující £400 je nádherné. Jste-li mladí a třeba stále studujete, pak na to máte i ten nejlepší věk! Nepromarněte svoji šanci.

Všichni, kdo využili šanci a zkusili si žít na čas v cizí zemi, přiznávají, že to byla jedna z nejvíce obohacujících zkušeností, jakou člověk vůbec může získat. Kromě poznání jazyka, odlišné kultury a podobně se pak také přesvědčíte, že se umíte postavit na vlastní nohy, což je samo o sobě velmi naplňující.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: