Léčivé rostliny na zahradu je knihou určenou všem milovníkům přírodního léčitelství. Seznamuje nejen s rostlinami a jejich účinky, ale také nabízí řadu možností, jak si vyrobit nějakou přírodní kosmetiku. V naší soutěži máte možnost vyhrát tuto knihu.

Soutěž končí 31. října 2018.

Ceny do soutěže věnovalo vydavatelství Euromedia.

ANOTACE: Léčivé rostliny na zahradu

Kniha přináší široký přehled rostlin používaných v tradičním léčitelství a zahrnuje bohatou škálu růstových forem, od trav přes kvetoucí rostliny po keře a stromy. Uvedené druhy pocházejí ze širokého spektra stanovišť, od sluncem vyprahlých kamenitých svahů po chladné vlhké až mokřadní půdy. Najdete zde krásné rostliny stejně jako druhy považované za plevely, ale všechny mají léčivou hodnotu a všechny si zaslouží místo na naší zahradě. Kromě základních informací o pěstování se dozvíte mnoho i o léčivých účincích rostlin, nechybí ani recepty na osvědčené léčivé přípravky. Kniha si všímá jak novodobého uplatnění bylinného léčitelství, tak různých typů tradičních léčebných systémů, například v Číně nebo Indii. Samostatné kapitoly jsou věnovány důležitosti ochrany přírody či významu rostlin v objevování nových léčiv.

Nakladatel: Euromedia – Esence, 224 str., 399 Kč

Přečtěte si ukázku z knihy.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Vilínová voda, Šípkový sirup, Řebříčkový glycerin, Česnekový oxymel, Proskurníkové bonbony, Měsíčkový balzám na rty, Rmanový krém, Čekanková káva, Hlohové kořeněné víno, Tužebníková tinktura, Fenyklová tinktura, Lékořicové bonbony, Třezalkový olej prodchnutý sluncem, Levandulový oční polštářek, Sušená meduňka, Mučenkový čaj pro spánek, Jitrocelový balzám, Olej s rozmarýnovým výluhem, Bezinkový ocet, Ptačinový krém, Kostivalová mast, Kopřivová polévka, Sušený kořen kozlíku, Sirup z violky vonné

Výherce: Jana Pražáková

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: