Stále ještě jsou prázdniny, a tak stojí za to výletovat. Nakladatelství Grada vydalo nádhernou knihu Zámky Čech a Moravy plnou krásných fotografií a zajímavých textů. Vyhrajte jeden ze tří výtisků.

Autor knihy, Jan Kvirenc, se zabývá metodikou výuky dějepisu a popularizací historie. Zámky Čech a Moravy jsou již několikátým titulem. Volně navazuje na titul Hrady Čech a Moravy. Knihu plnou kouzelných fotografií a úžasných příběhů paláců, rezidencí a letohrádků nabízíme v soutěži.

Soutěž končí 5. září 2022.

Ceny do soutěže věnoval nakladatelský dům Grada.

ANOTACE

Jan Kvirenc: Zámky Čech a Moravy

Návštěva zámku je něco jako pohádka. Snad každý někdy na chvíli podlehne okázalé nádheře, zamyslí se nad zašlou slávou a užije si klidnou procházku po kouzelném zámeckém parku nebo zahradě.

Kniha zkušeného autora a pedagoga Jana Kvirence (která navazuje na úspěšný svazek věnovaný českým a moravským hradům) jim k tomu nabízí něco navíc: příběhy pozoruhodných rezidencí a jejich majitelů či návštěvníků, kteří se mnohdy nesmazatelně zapsali do dějin naší země, Evropy či celého světa, nebo pomáhali vytvořit něco jedinečného, co nemá jinde obdoby.

Jako obvykle nechybí rozsáhlé citace různých pramenů, širší historický kontext, množství historických i současných fotografií a především spousta zajímavých a někdy možná nečekaných informací, které potěší a obohatí každého milovníka historie.

Na kterém zámku zahynula při výbuchu prostopášná šlechtična?
Ve které šlechtické rodině působil jako vychovatel Karel Čapek?
Kde najdeme zámek, který se v 19. století změnil v nemocnici?
Kterého zámeckého pána portrétoval Karel Škréta?
Kdo byli Černá paní, bič Evropy nebo Perla Moravy?
Byl František Palacký opravdu vzorným žákem?

Vydává Grada, 320 str., 499 Kč.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Hrady Čech a Moravy

Výherci: Eva McLean, Zdeňka Lípová, Božena Stahlová

Pošlete článek dál: