Duchovní a meditační praktiky už po staletí pomáhají k vyrovnanosti, soustředění a pocitu štěstí. Naučte se pomocí knihy Anne Kertz Kernion Spiritualita pro mozek jednoduché praktiky, které vám k tomu dopomohou. Vyhrajte jeden ze tří výtisků této knihy v nové soutěži.

Kniha Spiritualita pro mozek získala v roce 2021 Illumination Book Award.
Anne Kertz Kernion je americká lektorka, řečnice, vydavatelka motivačních a inspiračních karet a autorka knih. Má titul z křesťanské teologie na Duquesne University, studovala ale také environmentální inženýrství.

Soutěž končí 1. 7. 2024.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Portál.

ANOTACE

spiritualita pro mozek

Po staletí pomáhaly duchovní a meditační praktiky lidem stát se vyrovnanějšími, soustředěnějšími a šťastnějšími. Křesťanští světci jako Jan od Kříže či Terezie z Ávily podporovali rozvoj srdce i duše. Nyní víme, že takové návyky prospívají celému člověku. Autorka se ve své knize, vydané prestižním jezuitským nakladatelstvím Loyola Press, opírá o aktuální výzkumy z oblasti neurologie a psychologie, aby spojila tradiční křesťanskou duchovní praxi s péčí o zdraví a mysl. Díky svému vzdělání a zkušenostem v oblasti rozvoje mozku, pozitivní psychologie a teologie je Anne schopna spojit zdánlivě jednoduché praktiky, jako je soustředěné dýchání, zahradničení, všímavost nebo procházky v přírodě, s pozitivním vlivem, které to má na vaši mysl, tělo a duši. Její kniha je laskavá, praktická a čtivá, každá kapitola zkoumá konkrétní témata, jako je dech, vděčnost a soucit se sebou a obsahuje jednoduché postupy, které si čtenáři mohou ihned vyzkoušet.

Nakladatel: Portál, překlad: Kateřina Bodnárová, 208 str., 349 Kč

Přečtěte si ukázky z knihy.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: ano

Výherci: Olga Hájková, Veronika Nová, Radmila Jáchymová

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: