Úspěšný spisovatel a autor několika bestsellerů z oblasti detektivních záhadných příběhů a historické fikce, Marius Gabriel, (1958) tentokrát zabrousil do oblasti módy a napsal životní příběh Christiana Diora. O knihu Návrhář můžete soutěžit v naší nové soutěži.

Marius Gabriel nenápadně splétá smyšlený příběh se skutečnými událostmi té doby včetně vzestupu talentu Christiana Diora na výsluní. Důkladně prostudované materiály, půvab i nostalgie, tato kniha vám podobně jako parfém od Diora utkví v paměti na dlouhý čas.“

– Sammia Hamer, redaktorka nakladatelství Lake Union Publishing

Soutěž o 3 výtisky knihy Marius Gabriel Návrhář končí 24. října 2018.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora.

ANOTACE: Marius Gabriel Návrhář

Román o počátku kariéry Christiana Diora.

Paříž, rok 1944. Celé město oslavuje osvobození Francie a čerstvě vdaná Copper Reilly je uvězněná v nešťastném manželství. Místo, aby se jako novinářka věnovala kariéře, sedí doma a čeká na záletného muže. Jedna manželova nevěra stíhá druhou, až pohár přeteče a Copper požádá o rozvod.

Zůstává sama v Paříži a nečekaně potkává velmi nepravděpodobného přítele: podivínského návrháře ve středních letech. Jeho vrozená nesmělost a nechuť k publicitě i slávě si protiřečí s troufalou brilantností jeho návrhů. Jmenuje se Christian Dior.

Copper rychle rozpozná jeho mimořádné nadání a pobízí ho, aby se osamostatnil. Vzájemně si dodávají odvahu žít své sny. Zatímco se Paříž vzpamatovává z války a nachází svůj někdejší šarm, Christian si buduje vlastní módní dům a Copper se vrhá do divokého světa módní žurnalistiky.

Příběh o přátelství, lásce, hledání krásy a sebeuplatnění čerpá ze skutečných historických událostí, především ze života Christiana Diora. Mimo jiné v něm najdete také zmínku o Theatre de la mode – slavné poválečné miniaturní módní přehlídce haute couture.

Nakladatel: Metafora, 295 str., 349 Kč

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Paříž, rok 1944

Výherci: Eva Brezňanová, Zuzana Šoupalová, Zdeňka Vůchová

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: