Soutěže o dětské tituly jsou na Stylu života poměrně populární. Proto pro vás máme další. Knížka Ezop – O zvířátkách, s podtitulem Veršované bajky, upoutá krásnými pestrobarevnými ilustracemi plnými vtipných postaviček a momentů. A samozřejmě v ní najdete notoricky známé Ezopovy bajky, ovšem v originálním a moderním zpracování! Soutěžit můžete o jeden ze tří výtisků.

Ezopovy bajky jsou klasika, ale pro mnohé klasika rovná se pěkná nuda. To ovšem neplatí o téhle krásné barevné knížce s veselými obrázky, která představuje světoznámé dílo v úplně nové podobě, šité přesně na míru dnešním dětem. Najdete v ní bajky plné vtipných, hravých rýmů – a ačkoli není snadné překládat verše, a ještě k tomu zachovat lehkost a humor, v českém překladu se rozhodně nic z toho neztratilo. Ceněný básník Robin Král se s ním popasoval mistrovsky. Ideální způsob, jak dětem zábavně zprostředkovat klasickou literaturu!

Soutěž končí 25. března 2020.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství ELLA & MAX.

ANOTACE

Zatímco Ezopův život je zahalen tajemstvím, jeho příběhy o zvířatech, která jednají jako lidé, jsou celosvětově známé. Jde o jedny z nejstarších poučných příběhů vůbec. Traduje se, že Ezop byl otrokem ve starověkém Řecku a díky svému skvělému vypravěčskému umění získal svobodu. Nikdo neví, zda byl skutečnou postavou, nebo jde jen o pseudonym jiného spisovatele či skupiny spisovatelů, kteří zaznamenali jeho bajky. Dnes, stejně jako před mnoha a mnoha lety, přinášejí jeho bajky radost, ale také důležitá morální poselství malým i velkým čtenářům. Tahle knížka je představuje velmi neotřele, s velkou hravostí a vtipem, což zajisté velmi oceníte, ať už jste dítě, anebo dospělák. Pro české vydání bajky přebásnil Robin Král, překladatel, textař, básník a úspěšný spisovatel knížek pro děti.

Vydává Nakladatelství ELLA & MAX.

A jestli vás Ezopovy bajky zaujaly, máme pro vás tip na další skvělou knihu z nakladatelství ELLA & MAX: Rudyard Kipling o zvířátkách. Tyto humorné povídky vyprávějí o tom, jak jednotlivá zvířátka získala své typické rysy. Rudyard Kipling je původně vyprávěl své dceři každý den před usnutím. I tento titul přebásnil Robin Král.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila. 

Správná odpověď: otrok

Výherci: Olga Spáčilová, Josef  Jaroš, Denisa Šrámková

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: