Do série soutěží s nakladatelským domem Grada o speciální balíčky se tentokrát dostala spousta umění v podobě titulu Řezbářské řemeslo a druhým titulem je novinka Roberta Bryndzy Propast smrti. Vyhrajte jeden ze tří balíčků.

Pro milovníky řemesel si připravil nakladatelský dům Grada dáreček v podobě titulu Řezbářské řemeslo, které bere toto nádherné umění hezky zeširoka. Od historie, až po různé technologie, a to pěkně podrobně.

Druhý soutěžní titul je z trochu jiného soudku. jedná se o thriller britského autora Roberta Bryndzy a nabízí třetí díl ze série s Kate Marshallovou, ženou s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost.

Soutěž končí 1. prosince 2021.

Ceny do soutěže věnoval nakladatelský dům Grada.

ANOTACE

Řezbářské řemeslo (Marek Minář)

Nová rozšířená kniha o řezbářství je zaměřena zejména na řemeslnou technologii.

Autor využil svých čtyřicetiletých zkušeností, které nasbíral při své práci, a v knize uvedl nejen všechny základní pracovní postupy pro začínající i pokročilé řezbáře, ale také mnohé náročnější techniky.

Mezi takové patří např. chebská reliéfní intarzie, miniaturní řezba, výroba holandských rámových lišt, řezba v kosti a mořské pěně, tvorba mechanických betlémů a pohyblivých figur, kombinace různých materiálů a mnoho dalšího z nádherného světa uměleckého řezbářského řemesla.

Vydává Grada, pevná vazba., 372 str., 599 Kč.

Propast smrti (Robert Bryndza)

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá.

Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli.

Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha…

Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.

Vydává Cosmopolis, pevná vazba, 368 str., 399 Kč

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: britské

Výherci: Jaroslav Pešl, Vlastimil Bartl, Kateřina Rohošková

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: