V dalším balíčku z produkce nakladatelského domu Grada jsme vybrali romantiku a kouzelnou dětskou knihu o ptácích. Vyhrajte jeden ze tří balíčků s knihami Rebelky z Oxfordu: Jak svrhnout vévodu a Ptáci na zahradě.

Bestsellerová autorka Evie Dunmore vystudovala diplomacii na Oxfordu a právě toto místo se stalo dějištěm historické série Rebelky z Oxfordu.

Populárně naučná kniha pro děti od 7 let o ptácích na zahradě představuje skvělou možnost, jak děti vytáhnout ven a přiblížit jim krásný svět ptactva.

Soutěž končí 23. února 2022

Ceny do soutěže věnoval nakladatelský dům Grada.

ANOTACE

Dunmore Evie: Rebelky z Oxfordu: Jak svrhnout vévodu

Píše se rok 1879 a svět ovládaný muži se otřese v základech.

Annabelle Archerová dostane jedinečnou příležitost stát se jednou z prvních studentek Oxfordské univerzity. Stipendium jí poskytne dámský spolek, který se snaží prosadit volební právo pro ženy. Má to ovšem jednu podmínku ­– Annabelle musí na oplátku najít vlivného muže, který se postaví za zájmy spolku. Jejím cílem se stane chladný a vypočítavý vévoda z Montgomery, který na příkaz královny řídí britskou politiku.

Když si Annabelle najde cestu na jeho panství, rychle si uvědomí, že největší výzvou bude mu odolat. Vévodu tvrdohlavá intelektuálka dohání k šílenství, a co je ještě horší, zdá se, že kvůli ní úplně ztrácí svou chladnou rozvahu. Ale nebyl by nejlepším stratégem v zemi, kdyby se s ní nepokusil vyjednat docela jinou dohodu…

Vydává Grada/Cosmopolis, 376 str., 339 Kč.

Haag Holger: Ptáci na zahradě

Při troše trpělivosti se i zahradě či ve městě setkáš s mnoha druhy ptáků, stačí jen pozorovat. Rozdělení kapitol knihy podle velikosti ptáků a nádherné barevné ilustrace zaručují přehlednost a pomohou ti při určování jednotlivých druhů. Na klopách obálky najdeš různé zajímavosti ze života ptáků a tipy, jak jim můžeš zpříjemnit život. 

Vydává Grada, 112 str., 249 Kč

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: diplomacii

Výherce: Pavel Pokorný, Růžena Hajduchová, Emma Nováková

Pošlete článek dál: