James DiNicolantonio, PharmD, je kardiovaskulární výzkumník a doktor farmacie. Uznávaný světově proslulý vědec a expert na zdraví a výživu se v rozsáhlé míře podílí na utváření politiky veřejného zdraví. Mezi jeho tituly patří také Pravda o soli, kterou česky vydalo Nakladatelství Jota.

V naší soutěži vám nabízíme možnost vyhrát jeden ze tří výtisků knihy Pravda o soli.

Soutěž končí 29. prosince 2017.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství JOTA.

ANOTACE knihy Pravda o soli

To doporučení jsme všichni slyšeli: chcete-li mít zdravé srdce, nejezte víc než jednu čajovou lžičku soli denně. Většina lidí, kterým záleží na vlastním zdraví, se řídí obecně přijímaným názorem – že solnička je nejjistější způsob, jak si uhnat infarkt – a musí pak jíst neslaná nemastná, ale „srdci prospěšná“ jídla. Jenže co když je ta rada o nízkém příjmu soli od základu mylná?
Dr. James DiNicolantonio, přední vědec v oblasti kardiovaskulárního výzkumu, recenzoval více než 500 publikací ve snaze rozluštit dopad solení na krevní tlak a srdeční nemoci. A dospěl k ohromujícímu závěru: drtivá většina z nás nepotřebuje svůj příjem soli sledovat. Našemu zdraví by ve skutečnosti prospělo, kdybychom solili víc. Pravda o soli líčí pozoruhodný příběh o nespravedlivé démonizaci soli – neslýchané drama o egoismu a soupeření zájmů. Dozvídáme se pravdu o tom, jak to sůl schytávala za jiný bílý krystal: cukr.
Kniha vás seznámí s nejlepšími způsoby, jak zase vrátit do stravy sůl. Jeho revoluční pětibodový program umožňuje „překalibrování solného termostatu“ v těle, abyste se dostali na svoji jedinečnou, ideální hladinu soli. Věda už ustoupila od dogmatu o nízkém příjmu soli a měli byste i vy – může na tom záviset váš život!

Nakladatelství JOTA, 298 Kč

Přečtěte si ukázku z knihy.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek, podělte se o ně s přáteli.

Soutěžní formulář.

 

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: kardiovaskulárnímu

Výherci: Josef Janota, Radim Herudek, Zdeňka Lípová

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: