Chcete na výlet do Prahy a nemáte zájem se trmácet po místech zavalených turisty? To opravdu není potřeba. V Praze je řada míst, kam se vypravit, abyste poznali zajímavé lokality. A ani se nemusíte obávat množství dalších lidí. Vydejte se na cesty s Petrem Ryskou a jeho projektem Praha Neznámá. Začátkem léta vydalo nakladatelství Grada stejnojmennou knihu, která vám může být výborným průvodcem.

praha-neznamaCentrum Prahy je notoricky známé, a přestože se vám tyto památky líbí, raději byste poznali jiná zajímavá místa, která často neznají ani sami obyvatelé Prahy. Hlavní město skrývá skutečné poklady, a je jen na vás, jestli je budete mít zájem objevit.

Prostřednictvím projektu Praha neznámá jsem objevila krásy Nového světa, který se stal mou srdeční záležitostí. Právě tato část v centru Prahy, pouze kousek od obvyklých atraktivit je jednou z tras, na kterou Petr Ryska zve. V dalších procházkách můžete navštívit třeba pověstné Barrandovské terasy, do Střešovice se podívat na „Zlatou uličku”. Zajímavým místem je třeba chudinská kolonie Na Slatinách nebo lázeňské letovisko Klánovice. Pestrý obrázek také nabízí bohnická mozaika. Hostavice a Dolní Počernice vám ukáží, že i hlavní město má kouzelnou přírodu, která stojí za návštěvu. Objevíte třeba suchý poldr Rokytku s mokřady a přírodní rezervaci Na Pískovně. Luxusní Ořechovka nabídne pestrou nabídku architektury, stará Hostivař zase třeba venkovskou romantiku v jedné z nejzajímavějších pražských vsí.
Jak vidíte, nabídka je velmi pestrá. Abyste ji mohli celou absolvovat a pořádně nasát její atmosféru, budete potřebovat týden.

praha-neznama-ukazka
Hostavice a Dolní Počernice. Vlevo památník obětem 1. sv. války, vpravo věž radnice

Kniha je skvělým průvodcem nejen díky poutavým textům, ale také díky nádherným fotografiím a mapkám. Cestovat jejím prostřednictvím v koutku u kamen nebo v reálu, je zkrátka báječný zážitek.

Vezměte si do ruky knihu Praha neznámá a obdivujte krásy města sami, nebo zvolte některou z Vycházek se zkušenými průvodci. V každém případě objevíte nádherné lokality, kam se budete rádi vracet.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: