Že za zajímavými cestami a skvělými zážitky není třeba nikam daleko cestovat, je spoustě tuzemských turistů naprosto jasné. Pokud o tom ještě nejste úplně přesvědčeni, možná to napraví osmidílný seriál, který televize Prima ZOOM začne vysílat 5. dubna 2015 ve 20 hodin pod názvem Lovci zážitků z dílny agentury CzechTourism.

Lovci zážitků 6
Lovci zážitků nás vezmou za zajímavými tipy České republiky

Skupinkou, která nás vezme napříč republikou za zajímavými atrakcemi, je parta lidí s rozdílnými povoláními, které spojuje jedno – jsou to prototypy městských lidí, kteří pravděpodobně procestovali půl světa, v poznávání Česka ale mají značné mezery.

Průvodci nám budou zpěvačka  Tonya Graves, fotograf Tomáš Třeštík, muzikant Adam Vopička a historik umění Pavel Kappel. Čeká vás celkem sedm lokací a speciální vzpomínkový díl na horách plný nejlepších zážitků. Hlasovým průvodcem bude Vojta Kotek. Skvělou hudbu k seriálu vytvořili Jan P. Muchow, Calm Season, Adam Vopička či Republic of Two.

Televize Prima považuje tento pořad za velmi zajímavý, proto mu věnuje čas hned na třech kanálech. V předpremiéře totiž budete moci vidět první díl

2. 4. v 18.15 a vždy ve čtvrtek na Prima COOL
2. 4. ve 22.55 a vždy ve čtvrtek na Prima LOVE
3. 4. ve 13.45 a vždy v pátek na Prima COOL

„Lovci“ se v expedičním vozidle pouštějí do nových dobrodružství. Jejich cesty jsou plné neopakovatelných zážitků, vzácných setkání a jedinečných příběhů, které postupně mění jejich zpočátku nedůvěřivý pohled na cestování po Česku a díky kterým objevují i sami sebe.

Lovci zážitků 4
Lovci zážitků: za zajímavými místy se zajímavými lidmi

Skupina Lovců zážitků postupně odhalí různé zajímavé destinace Česka. V každé z destinací objevují krásy tamní krajiny, potkávají zajímavé lidi, poznávají místní kuchyni, tradice a historii, získávají neopakovatelné zážitky, a především zažívají spoustu zábavy při méně či více obvyklých aktivitách a poznávají dané lokality z jiného úhlu pohledu.
V Českém středohoří se budou kochat pohledy na členitou, malebnou krajinu, projedou se lodí po Labi, vyzkouší si flyboarding, vinicemi dojdou až ke sklípku, kde ochutnají víno s bohatou historií, přenocují v přírodě, vyfouknou si vlastní půllitr a vyzkouší si řídit vlak na historické železniční trati.
Ve středních Čechách se nechají královsky rozmazlovat na zámcích, pokusí se najít cestu ven z přírodního bludiště, podívají se na okolní malebnou krajinu z pořádné výšky, budou následovat stopy Bedřicha Smetany, zahrají si golf, ochutnají pokrmy alchymistické kuchyně a možná potkají i bílou paní.
Na Třeboňsku se projedou na kole mezi tamějšími proslulými rybníky, připraví si na grilu vlastnoručně vylovenou rybu, budou pozorovat desítky druhů vodního ptactva, vydají se do třeboňských pralesů, pokusí se vlastnoručně si vyrobit keramickou misku, poodhalí tajemství filmové animace a za doprovodu živé hudby se projdou v korunách stromů.
V Litomyšli
se budou probouzet do nových dnů v místech, kde se narodil Bedřich Smetana, prohlédnou si inspirativní galerii pod širým nebem, vyslechnou koncert ve skalních kulisách, vyzkouší si role herců, navštíví místa, kde se odehrával děj Krvavého románu, poodhalí tajemství inspirace Maxe Švabinského a vyzkouší si výrobu čokoládových pralinek.
V Ostravě se pokusí najít cestu ven z dolu, zjistí, jak kdysi žili průmysloví dělníci, přispějí ke zkrášlení temných zákoutí města, zahrají si bowling, vyslechnou koncert v bývalém plynojemu, okusí moderní vědu na vlastní kůži a prověří si svou odvahu v lanovém centru.
V Brně
se pokusí najít tu nejlepší kávu v celé zemi, vydají se bát do kostnice, budou obdivovat brněnskou architekturu a skvosty funkcionalismu, uvaří si vlastní pivo, vychutnají si jedinečnou atmosféru brněnského nočního života a projedou se na závodním okruhu.
Ve Zlíně nahlédnou do světa Baťových závodů, objednají si dodávku bot z kanceláře umístěné ve výtahu, vyzkouší si, jak se takové boty vyrábí, zahrají si hokej po boku Petra Čajánka, projedou se lodí po Baťově kanálu a na této lodi také přenocují, proletí se letadlem a zažijí tu pravou atmosféru moravského vinného sklípku.
Na horách
si užijí nejrůznějších zimních radovánek a s chutí zavzpomínají na neopakovatelné zážitky z léta.

Lovci zážitků
Za zážitky nás vezme i zpěvačka Tonya Graves

Díly na Prima ZOOM:
5. 4. – České středohoří
12. 4. – Střední Čechy
19. 4. – Třeboňsko
26. 4. – Litomyšl
3. 5. – Ostrava
10. 5. – Brno
17. 5. – Zlín
24. 5. – Na horách (nejlepší zážitky)

Spolu s novým cestovním seriálem také bude v provozu webová stránka http://lovcizazitku.zoom.iprima.cz.

Zdroj: FTV Prima

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: