Pokud máte rádi netradiční výlety, klasické historické památky už vás tak trochu nudí a hledáte novou inspiraci pro cíl vašeho výletu, tento článek vám určitě přijde vhod. Připravili jsme pro vás přehled tajemných míst, která je možné navštívit v našem hlavním městě. Z některých sálá magická síla, jiná vás i trochu vyděsí…

Top 5 tajemných míst

Podle legendy o české kněžně Libuši počala historie Prahy již v 8. století. Bylo ale zjištěno, že místo bylo osídleno už mnohem dříve. V Praze se odehrávala celá řada historických událostí, a tak není divu, že zde najdeme jejich stopy dodnes.

Představujeme top 5:

  1. Čertův sloup na Vyšehradě. Jedná se o 3 o sebe opřené kameny, na kterých je tajemný nápis, který dosud nikdo nerozluštil. Legenda praví, že kameny zde postavil čert. I z hlediska moderní vědy se jedná o unikát, bylo zjištěno, že se jedná o vzácný druh horniny, který se ve středověku nepoužíval.

  2. Faustův dům na Karlově náměstí. Historické prameny hovoří o tom, že zde bydlel dr. Faust, kterého si odnesl Mefistoteles. To ale nikdy nebylo úplně přesně potvrzeno. Záhadou je, že na stropě domu jsou skvrny, které není možné odstranit.

  3. Socha Černá Matka Boží a tajemné místo v Celetné ulici. Černé sochy Matky boží jsou velmi vzácné. Ta pražská prý střeží křižovatku energií pražského podzemí. Prý není náhodou, že se nachází přímo naproti sídla řádu templářů.

  4. Bohnický hřbitov. Je novodobým tajemným místem, ke kterému se váže mnoho hrůzu nahánějících historek. Podle záhadologů se jedná o místo s obrovskou koncentrací negativní energie.

  5. Procházka historickým centrem. K Praze se váže plno legend, které popisují zjevení záhadných postav. Pokud se nebojíte, udělejte si procházku večerní Prahou…

styl-zivota.cz_hotelbelvedereprague_cz_01

TIP: Zajímáte se o záhadná místa, ale do Prahy to máte daleko? Podívejte se na tento seznam, popisuje místa napříč Českou republikou.

Chce to minimálně 2 dny

Jestliže chcete poznat magickou atmosféru Prahy, jeden den vám určitě stačit nebude. Máme pro vás tip na velmi komfortní a přitom levné ubytování v Praze. Doporučujeme hotel na Praze 7 4* Belvedere.

styl-zivota.cz_hotelbelvedereprague_cz_02

Nabízí komfortně zařízené pokoje, některé jsou dokonce speciálně upraveny pro alergiky či handicapované. Jedná se o hotel v centru Prahy, což z něj činí ideální výchozí bod pro podnikání výprav za tajemstvím.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: