Máte rádi výzvy a dali jste si předsevzetí, že napřesrok vyzkoušíte něco nového? Pokud vám jde o kompromis mezi pohybem a relaxací, vsaďte na golf. Sport gentlemanů, jak je tento venkovní sport často přezdíván, rozhodně není jakousi kratochvílí „vyšší společnosti“ – dle kvalifikovaných odhadů golfu holduje 60 milionů hráčů na celém světě. V žebříčku nejhranějších sportů tak zaujímá hned druhé místo (první je volejbal). Vybavení si můžete zapůjčit, takže vás nevyjde na horentní částku. Co byste však neměli podcenit, je etiketa oblékání. Prozradíme vám, jaké oblečení na golf je vhodné a čeho byste se naopak měli zcela vyvarovat.

Běžné oblečení není vhodné

Golfisté a golfistky nejsou v gala jen tak pro nic za nic. Jeansy, rifle, dlouhá vytahaná trika nebo mikiny s kapucí totiž na hřiště rozhodně nepatří. A chcete-li se vyvarovat nechápavým pohledům ostatních hráčů, oblečte se jako oni. Typická golfová garderóba vypadá následovně.

Důležitý je styl i komfort

Prim hrají trika se stojáčkem nebo límečkem, které jsou známé také jako polo košile. K tomu patří plátěné pánské či dámské golfové kalhoty. Spíš než na aktuální trendy však dbejte na pohodlí. Vyberte si oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně a hru si užijete. Proto je dámám povolena také golfová sukně (nikoli minisukně!).

styl-zivota_sport-resort_01styl-zivota_sport-resort_02

Když se počasí zblázní, zachrání vás speciální tkaniny

Ale co když vám nebude přát počasí? Na golfovém trávníku vás může potkat ledacos, což na podzim platí dvojnásob. Před nepříjemným větrem či deštěm vás ochrání bundy se speciální membránou – Windstopper/Rainwear. K dostání jsou také nepromokavé kalhoty. A během parných letních dní se vám zase přijde vhod triko z materiálu, který rychle odvádí pot.

styl-zivota_sport-resort_03 styl-zivota_sport-resort_04

Zvýšenou pozornost věnujte i botám

A jsme ve finále. Nedílnou součástí golfového outfitu jsou i boty. Ideální je lehčí kožená sportovní obuv, která vám zajistí stabilní postoj a v neposlední řadě adekvátní pohodlí. Na podzim vytáhněte z botníku nepromokavou obuv.

Nezbývá, než popřát spoustu nezapomenutelných zážitků. Jakmile jednou vstoupíte na golfový trávník, dostanete se do úplně jiného světa, který budete jen neradi opouštět. Stylové a pohodlné oblečení váš celkový dojem umocní.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: