Hledáte svůj styl? Většina z nás touží vypadat dobře, najít si vlastní charakteristický vzhled, protože to je právě to, čeho si lidé všímají nejdříve. Certifikovaná expertka Dagmar Gabulová vám s tím pomůže.

styl-krest-knihy
Aneta Vignerová, Dagmar Gabulová, křest knihy. Foto: Grada

Vlastní styl je pro nás důležitý nejen proto, že si ho všímají druzí, ale také proto, že vyjadřuje to, jak se cítíme a co si o sobě myslíme.
Pomocí správného oblečení si budeme připadat lépe, sebevědoměji a to se samozřejmě odrazí v reakcích okolí.

Dagmar Gabulová je první certifikovanou expertkou na styl pro ČR a SR. V dubnu vyšla její kniha, jednoduše nazvaná STYL (Grada, 2016) s podtitulem Cesta ke kráse, sebevědomí a charismatu, ve kterém je vysloveno vše podstatné. Dagmar má za cíl ukázat ženám jejich skutečnou krásu, naučit je využívat ji na maximum a změnit tak nejen jejich vzhled, ale i pohled na sebe samé.

styl-krest-knihy-barevna-typologie
Ukázka barevné typologie na křtu knihy. Aneta Vignerová, Dagmar Gabulová. Foto: Grada

Průvodce s řadou fotografií, kreseb, ale i praktických cvičení vás krok po kroku dovede za vytvořením vlastního stylu.

Životní lekce Dagmar: Krása spočívá v tom, co si o sobě myslíme, ne v tom, co vidíme při pohledu do zrcadla.

Objevíte v sobě charismatickou ženu. Pomocí sebevědomí, vášně, zájmu o druhé, samozřejmě také držení těla, hlasu, mimiky a gestikulace. Vše dává smysluplný celek. Naučíte se zazářit.

Proč neocenit to dobré na sobě?
Proč nepochválit, když si to zasloužíte?
Proč si nedopřát radost ze sebe sama?
str.. 60

styl-gabulova-ukazkaAutorka knihy doporučuje prozářit život nošením barevných věcí, přičemž je vhodné používat barvy, které se k vašemu typu hodí. V příručce naleznete barevný obrázek ženy a k němu paletu barevných odstínů, vlasů a očí.
Při oblékání se zaměřte na to, aby byly zdůrazněny vaše přednosti.

„Šaty se musí řídit tělem ženy, nikoliv tělo střihem šatů.” Hubert de Givenchy.

styl-ukazkaDozvíte se, jak zacházet se siluetou – ramena, pas, boky, podle níž se pak odvíjí další oblékání. Naleznete barvy a střihy, které se budou hodit k vašemu barevnému typu a typu postavy. Z aktuálních trendů si pak dokážete vybrat to, co vám bude slušet.
Kromě toho získáte řadu cenných tipů jako například: „Vyhýbejte se bílým botám. Dlouho totiž bílé nevydrží. K bílým šatům jsou lepší volbou boty tělových, metalických nebo zářivých odstínů. Parfém na sebe nanášejte před oblékáním, aby se zabránilo zabarvení oblečení.”
Naučíte se také vybírat vhodné doplňky podle tvaru obličeje, protože i detaily jsou podstatné.

Dagmar Gabulová, která ve Velké Británii vystudovala Style Coaching™, vám poradí, jak propojit oblečení, vzhled s osobností a jak je využít ve vlastní prospěch. Zkrátka, jak být šik.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: