Kvalitních komedií není nikdy dost a snad se jí i stane připravovaný film Teorie tygra, který od 4. srpna do 15. září natáčí režisér Radek Bajgar. Ten je společně s Mirkou Zlatníkovou podepsán také pod scénářem.
teorie-tygraTeorie tygra je celovečerním debutem Radka Bajgara, který zaujal úspěšným televizním komediálním seriálem o vodnících Neviditelní (2014). V hlavní roli se představí Jiří Bartoška v postavě veterináře Jana, který se vydává na riskantní cestu navzdory tomu, že může přijít o vše. I další obsazení filmu vypadá na to, že by se nová česká komedie mohla podařit.

Poslední kapkou v předsevzetí Jana (Jiří Bartoška) je dobrovolná smrt jeho tchána, kterému došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) rozhodovala o dědově životě, stáří i pohřbu. Janovi je jasné, že se svou manželkou Olgou (Eliška Balzerová) je na podobné cestě. Vzpomene si, že kdysi míval vlastní vůli, sny a chce zase důstojně a svobodně žít. Touží získat zpět vládu nad svým životem. A jako řešení zvolí útěk z toho dosavadního. Ve filmu paralelně sledujeme osudy Janových vdaných dcer Olinky a Alenky (Táňa Wilhelmová a Pavla Beretová) a zeťů Erika a Pepíka (Jiří Havelka a Jakub Kohák).

teorie-tygra-balzerova-bartoskaCivilně natočený příběh založený na psychologii postav je určen všem generacím, ale především je to „komedie pro muže, kteří mají zkušenost s manželstvím, a pro ženy, které mají zkušenosti s muži“. Zábavný inteligentní snímek o revoltě a partnerských vztazích se dotýká témat, jako jsou ztráta svobody, hledání smyslu života a štěstí, ztráta paměti. V dalších rolích filmu se představí Arnošt Goldflam, Lucia Siposová, Jan Novotný, Klára Melíšková, Jaromír Dulava a další.

Film, jehož producentem je společnost Logline Production – Petr Erben a Radek Bajgar, bude mít premiéru v březnu 2016. Do našich kin snímek uvede distribuční společnost CinemArt.

Producent Petr Erben stál kromě jiného také u zrodu kultovního Okresního přeboru. K volbě tématu a názvu filmu Teorie Tygra prozradil: „Teorii tygra v mnoha podobách zná většina delší dobu sezdaných párů, proto si myslím, že film má co říct nejen vdaným a ženatým, ale i mladým divákům. Scénář mě moc baví, herecké obsazení se nám podařilo sestavit skvěle, tým tvůrců máme vynikající. Snad se nám podaří udělat dobrej diváckej film.“

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: