Superstudio Evropa 1Opět tu máme po roce týden designové tvorby.

Hlavním tahákem bude asi Superstudio v Grandhotelu Evropa na Václavském náměstí. Tento hotel momentálně prochází rekonstrukcí a tak normálně není možné se do něj podívat. Hotel je víc jak 100 let starý (budova, v níž se hotel nachází, je z roku 1872 a původně byla v novorenesančním slohu). Během let byl několikrát restaurován a přestavován. V letech 1903 – 1905 byl přebudován ve stylu geometrické secese. Secesní ráz si hotel zachoval dodnes.

OpenStudio U Minuty 3
OpenStudio U Minuty

Letos můžete v rámci designbloku navštívit další výstavy například i v Openstudiu na Staroměstském náměstí v Domě U Minuty, kde budou k vidění nejen autorské kolekce, nábytek, ale i sklo, porcelán, móda či šperky. V Art House v Colloredo-Manfeldském paláci bude i aukční výstava antikvit 20. století. Módní přehlídky se budou v pátek a sobotu konat v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici. K akci ale patří i „vyhlídková věž“ na Václavském náměstí.

Superstudio Evropa 5
Superstudio v Grandhotelu Evropa

Designblok se koná od 7. – 12. 10. 2014. Vstupenky seženete přímo na pokladnách jednotlivých výstavních míst. Vstupenky na módní přehlídky lze koupit i v předprodejích Ticketpro.

Bližší informace o akci jsou na stránkách www.designblok.cz

Pošlete článek dál: