Ať už máte na starosti sklad v průmyslové společnosti, v obchodě, nebo potřebujete mít místo na přehledné skladování věcí v dílně, potřebujete nějaký druh spolehlivého regálu. Jaké regály a regálové systémy existují a jaké máte při jejich nákupu možnosti? To všechno se dozvíte v tomto článku.

Druhy regálů a regálových systémů

Využití jak ve velkých firmách a obchodech, tak i v dílnách a garážích najdou policové regály. Takové bezšroubové policové regály jsou jednoduché na montáž, přičemž jsou dostatečně pevné a stabilní pro uskladnění nejrůznějších věcí nebo výrobků. Zvolit můžete také vysokozátěžové policové regály, které vychází z konceptu paletových regálů. Police těchto regálů dokážou zvládnou spolehlivě snášet velké zatížení, například i vyšší než 350 kilogramů.

Pro zmíněné paletové regály je typická pevná a maximálně stabilní konstrukce. Boční rámy regálů na palety se skládají z profilovaných stojin a vodorovných a diagonálních příček. Boční rámy se následně propojí instalací nosníků, na které se pak mohou pokládat palety. Při nutnosti skladovat materiál na paletách na omezeném prostoru jsou ideální volbou Drive-in paletové regály, u nichž nejsou potřeba manipulační uličky mezi regálovými řadami. Speciálním druhem paletových regálů jsou spádové regály vybavené válečkovými drahami zajišťujícími posuv materiálu na jednu stranu regálů dle sklonu dráhy. Sklon dráhy činí přibližně 4 %.

Pro uskladnění tyčového a plošného materiálu větších délek a rozměrů nebo pro skladování nestandardních palet volte konzolové regály. Jsou nabízeny buď v jednostranném, nebo oboustranném provedení, s různými délkami ramen a řadou doplňků pro konkrétní účely využití.

Zvláštní druh regálů představují mobilní regály určené pro maximální efektivitu při využití prostoru. Jedná se o běžné díly policových, paletových nebo konzolových regálů, na kterých jsou instalované posuvné podvozky.

Bezšroubové regály

Regály jsou často dostupné v bezšroubovém provedení. Montáž bezšroubových regálů probíhá prostřednictvím zásuvného systému. U policových a paletových regálů umožňuje tento systém jejich napojování do prakticky libovolně dlouhých řad a obecně u všech druhů regálů dovoluje jejich přestavování, například při změně typu uskladněných produktů. Nosníky by měly být opatřeny pojistkou proti samovolnému vysunutí, aby nemohlo dojít k nehodě.

Povrchová úprava regálů

U všech typů regálů je důležitá antikorozní povrchová ochrana. Ta výrazně přispívá k prodloužení jejich životnosti a odolnosti před různými vlivy, které by mohly konstrukci poškodit a snížit tak její pevnost. Ochrana proti korozi je zajištěna buď galvanickým pozinkováním, nebo lakováním práškovou barvou.

Nebojte se pořízení použitých regálů

Pokud byste při koupi regálů rádi ušetřili, dobrou možností, jak získat kvalitní skladovací systémy za nižší cenu, jsou použité regály. Bazarové regály nabízené seriózními společnostmi jsou plně funkční a nepoškozené, nanejvýš se na nich mohou vyskytovat nějaké kosmetické vady. Při výběru použitých regálů tak získáte plnohodnotné regály, které plní svou funkci stejně jako nové, a přitom je pořídíte za nižší cenu.

Základ efektivního skladování začíná u pořádku ve skladu

Ještě jeden praktický tip na závěr. Sklad, ve kterém je nepořádek a produkty jsou schované mezi nepotřebným odpadem, nikdy nemůže spolehlivě fungovat. V takovém skladu se nikdo nevyzná. Proto je důležité udržovat ve skladu pořádek. K tomu účelu je vhodné na strategická místa postavit kontejnery nebo popelnice, ať už pouze na směsný odpad, nebo v lepším případě na směsný i tříděný odpad. Ve větších skladech obchodů či průmyslových firem se rozhodně neztratí velké kontejnery na odpad o objemu 1100 l, do kterých se vejde například spousta nepotřebného obalového materiálu.

O společnosti Pematros

Společnost Pematros byla založena v roce 2015. Zaměřuje se prodej nových i použitých regálů a regálových systémů a zabývá se také jejich výkupem. Díky široké nabídce dokáže vybavit skladovací prostory skladů, výrobních prostor, archivů, kanceláří nebo obchodů. Pořízení i výkup použitých regálů, které jsou nepoškozené a stále plně funkční, nepředstavuje pro klienty společnosti žádné starosti, Pematros zajišťuje komplexní služby včetně montáže či demontáže a přepravy regálů.

Podle potřeb a požadavků zákazníků a možností určeného prostoru dokážou zástupci společnosti navrhnout optimální řešení skladování a postarat se o jeho realizaci. U projektů, které umožňují různé přístupy k vybudování regálů, mají zákazníci dokonce možnost si vybrat až z několika možných variant. Samozřejmostí je následná záruka na nové i použité regály a regálové systémy.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: