Americká společnost Pantone každým rokem vyhlašuje barvu roku. Pro rok 2024 je jí sametově jemná broskvová PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.

Pantone svůj patentovaný systém barev využívá v řadě odvětví. Sahají po něm nejen í výrobci barev, ale i textilních vláken a plastů. Barvou roku 2024 je broskvová, konkrétně její sametově jemný odstín Peach Fuzz.

Barva roku Pantone slouží jako inspirace pro design v příštím roce a také odráží světovou náladu. Barvy roku se vyhlašují od roku 2000. V ten rok byla zvolena barva Cerulean Blue, která symbolizuje touhu po klidu a relaxaci na začátku nového tisíciletí.

Foto: Pantone

Ale zpátky k barvě roku 2024. Co o ní říkají v Pantone?

„PANTONE 13-1023 Peach Fuzz přináší příjemný broskvový odstín, který je zasazený mezi růžovou a oranžovou. Vyjadřuje sounáležitost, inspiruje k obnově a nabízí možnost vytvoření atmosféry klidu. Jejím prostřednictvím máme prostor být, cítit, léčit a vzkvétat, ať už ve společnosti druhých nebo při vychutnávání momentů o samotě.“

Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute
Zdroj: Pantone

Dnešní doba je spojená se spoustou nejistot v nejrůznějších oblastech našich životů, proto roste obrovská potřeba péče, empatie a soucitu a naše představy o mírumilovnější budoucnosti. Právě touhu po sounáležitosti s ostatními a pocit útočiště vytváří PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz sladká a vzdušná barva roku 2024

Barva roku 2024 sice odráží minulost, ale byla proměněna tak, aby dýchala současnou atmosférou. Soustředí se na lidskou zkušenost obohacování a péči o mysl, tělo a duši, je také klidně
sofistikovaná. Moderní broskvová má hloubku a jemnou nenápadnou lehkost. Romantický, čistý broskvový tón s vintage nádechem.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: