Když vybíráte podlahu, je třeba si dát na její výběr dostatek času. Podlaha by měla vydržet spoustu let a vytváří významnou součást prostoru. Máme pro vás osm důvodů, proč si vybrat právě dřevěné podlahy.

​1. Příjemná na dotek

Jedním z důležitých hledisek je vnímání podlahy smysly. A to v případě dřevěné podlahy představuje jedno z nejvýznamnějších pozitiv. Při dobrém provedení cítíme velmi příjemný kontakt, a to v člověku vyvolává až luxusní efekt.

​2. Vytváří pocit tepla

Dřevěné podlahy vytvářejí příjemný dojem, který vyvolává pocit tepla. A hřejivost má obrovský význam. Místa, která vynikají hřejivým komfortem, působí mnohem lépe.

​3. Dlouhá životnost

Dřevo není levnou surovinou, ale ve skutečnosti se více než vyplatí. Dřevěná podlahová krytina totiž představuje sázku na spolehlivost a nadčasovost. Při odpovídající péči vydrží tento druh podlahy skutečné dlouho.

​4. Snadná renovace

Pokud se stane, že se na podlaze objeví nějaké ty vady na kráse, poměrně snadno ji můžete renovovat. Z jedné podlahy se pak budete moci těšit po dlouhou dobu.

​5. Velký výběr

Dřevěných podlah je spousta druhů. Nabízí množství dřevěných vzorů a barev. Oblíbené jsou především dubové a bukové parkety. Volit můžete ale i další dřeva, jako je třeba ořech, jasan nebo borovice. Když se rozhodnete pro parkety, můžete využít jejich variability, dají se totiž skládat do různých vzorů (vzor do písmene „V“, rybí kost).

​6. Vhodná pro alergiky

Alergie trápí stále více lidí, jedná se o jednu z civilizačních nemocí. A tak je třeba přemýšlet nad tím, jak pro ně vytvořit co nejlepší podmínky. A podlaha tu hraje významnou roli. Dobře ošetřené dřevo odpuzuje alergeny, roztoče, prach, a tím přispívá ke zdravému domácímu prostředí.

​7. Šetrná ke kloubům

Uvádí se, že díky pružnosti tohoto druhu podlahy, je šetrná ke kloubům. A to je velmi zajímavé hledisko. Ulevit pohybovému aparátu se vždy vyplatí.

​8. Ladí ke všemu

Dřevěné podlahy můžete kombinovat s různými styly interiérů. Hodí se ke klasickému, modernímu i vintage vzhledu. Dřevěná podlaha se výborně uplatní nejen v bytových prostorách, ale také třeba ve veřejných prostorách, jako jsou restaurace, kavárny, hotely. Zatížení jim totiž nevadí.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: