Soutok Vltavy a LabePěstování vína na Mělnicku sahá až do 9. století a první slavnosti se konaly před více než sto lety.

Město na soutoku Vltavy a Labe bude opět hostit o víkendu 26. až 28. září 2014 kouzelné oslavy vína.

Hlavní scéna je situována na náměstí Karla IV., folk a country scéna do Palackého ulice, dobová scéna za Masarykův kulturní dům.
Těšit se můžete na historické a řemeslné stánky v ulicích Svatováclavská, Husova, Zámecká a Česká; poslechnete si historickou hudbu, country nebo třeba Adama Mišíka, UDG, MIG 21, Wohnout, Krausberry, Mňágu a Ždorp a řadu dalších. Nesmí chybět ani oblíbená mělnická dechovka nebo třeba hudba středověku. V parku u kostela sv. Petra a Pavla je připraven i program pro děti. Zajištěn je i doprovodný program. Jak odborné přednášky o víně, someliérský koutek, výstava vín, výstava historických fotografií, tiskovin a materiálů na téma vinobraní a také výstava s názvem Fenomén kalamář podle vinné lahve specifického tvaru. Akce se samozřejmě účastní i Zámek Mělník s mimořádně nízkým vstupným 40 Kč.
Vyvrcholením oslav opět bude sobotní večer, kdy do Mělníka přijede císař Karel IV. se svou družinou, aby zkontroloval úrodu révy a ochutnal výrobky místních vinařů. Na jeho počest bude také letos odpálen ohňostroj.

Vybrali jste si tuto akci na zajímavé využití volného času? Podívejte se na program.

Vstupné:
třídenní vstupné 150 Kč
denní vstupné:
pátek 80 Kč
sobota 100 Kč
neděle 80 Kč
Děti do výšky 140 cm, důchodci nad 70 let a držitelé ZTP průkazů zdarma.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: