Výtvarné umění napříč časem a místem po staletí láká všechny obdivovatele. Ne každý samozřejmě umí vzít štětec či uhel do ruky a stvořit veledílo, ale nyní si můžete ty krásné mistrovské kousky zkusit alespoň vybarvit dle předlohy.

Relaxační omalovánky Mistrovská výtvarná díla k vybarvování, vydané nakladatelstvím Slovart, přinášejí nový pohled na dětskou zábavu s pastelkami. Fenomén uplynulých let – relaxační omalovánky – se stále drží v popředí zájmu. Nyní si díky této novince můžete obarvit některé z největších výtvarných děl světa.

Autoři přinášejí 46 děl světových výtvarných galerií. Na stránkách knihy se vydáte na dobrodružnou výpravu časem i prostorem. Ze starobylého Egypta a italské renesance, přes nejznámější impresionisty, až po domorodou Austrálii a nejmodernější umělce. Různé styly, období, náměty a zpracování zaručí nepřeberné množství zábavy.

Na levé straně najdete vždy popis díla, krátký životopis malíře, a také malou reprodukci, abyste si připomněli známou podobu. Na pravé straně je pak již samotný obraz, načrtnutý v hrubých obrysech, abyste se při vybarvování měli čeho držet, ale zároveň byl ponechán prostor na vlastní invenci. Je pouze na vás, jestli se při vybarvování budete držet striktně originálu či popustíte uzdu fantazii a vytvoříte vlastní barevnou variantu mistrovského díla.

Malovat jako Leonardo da Vinci, Paul Gauguin či Miró se asi jen tak nenaučíte, ale díky knížce Mistrovská výtvarná díla k vybarvování si užijete hodiny zábavy. Navíc, pokud si pořídíte knížky třeba rovnou dvě, můžete doma soutěžit, kdo vybarvuje krásněji.

Ořezávátka připravit, pastelky do ruky a ponořte se do vod slavných uměleckých děl. Vybarvování omalovánek totiž už dávno není jen dětskou zábavou. Umělcem se může stát každý, aspoň na chvíli.

 

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: